Zobrazit menuSkrýt menu

Neškodí, když se děti mohou o prázdninách i trochu „flákat“, říká psycholog

Publikováno: 9. 7. 2018, aktualizováno: 9. 7. 2018 | Zdroj: zpravy.aktualne.cz

Prázdniny zdaleka nemusejí být nabité jednou aktivitou za druhou. Naopak by děti měly mít šanci věnovat se zcela obyčejným činnostem, říká dětský psycholog Václav Mertin. V současné době dětem podle jeho názoru nejvíce chybí pohyb a také klid, při kterém by si mohly najít čas třeba na čtení knížky.

Období prázdnin by mělo sloužit k tomu, aby děti mohly být s rodiči pohromadě a věnovat se normálním aktivitám, jako třeba natírat plot, jezdit na kole nebo k babičce, vysvětluje dětský psycholog Václav Mertin z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. "Aktivity takové ne úplně ušlechtilé a neatraktivní, prostě normální, kdy o nic nejde, neřešíme známky a neděje se nic světodějného," vysvětluje. Volnočasové aktivity v kruhu rodiny rozvíjejí dětské znalosti a dovednosti a také celkově utužují rodinné vztahy, připomněla speciální pedagožka z Asociace speciálních pedagogů v Brně Eva Čadová.  

Zejména menší děti podle Mertina ocení, když nikam necestují a jsou jen s rodiči. Dítěti podle něj také neuškodí, když se bude o prázdninách "trochu flákat". "Samozřejmě, že je spousta dětí, které jsou schopny se ploncat celým životem a je jim jedno, jestli jsou to prázdniny, sobota a neděle nebo školní rok. Tak toto tedy ne. Je to individuální. Řada dětí je ale během školního roku v takovém zápřahu, že když 14 dnů až tři týdny nebudou vyvíjet žádné ušlechtilé aktivity, bude to v pořádku," doporučuje Mertin.

Celý článek najdete zde: https://zpravy.aktualne.cz/na-mobilu-a-hrach-o-prazdninach-jen-hodinu-denne-a-delat-upl/r~f2d83bca803c11e89d62ac1f6b220ee8/?redirected=1531128629

> další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS