Zobrazit menuSkrýt menu

"Nemám tě ráda"

Publikováno: 24. 10. 2019, aktualizováno: 24. 10. 2019 | Zdroj: psychologie.cz

Je to ještě běžná sourozenecká rivalita, nebo problém? Co můžeme jako rodiče dělat, když se naše děti nemají rády, a je to vůbec jejich povinnost?

Máme dvě dcery, osmiletou a pětiletou, a přemýšlím docela často, do jaké míry je jejich rivalita běžná a do jaké jsme už za hranicí. Starší té mladší pořád říká, jak ji nemá ráda, je to hodně silné. Mladší občas usíná s pláčem, že ji ségra nemá ráda a že ji to mrzí. Nikdy ji nepohladila, nedala jí pusu. Nechce se s ní fotit.

Když jde do tuhého a my jako rodiče tam nejsme, chrání ji a pomáhá jí. Umí si spolu moc hezky hrát, třeba dvě hodinky o nich nevím a pak výbuch mamiiii, ona miiii.  Teď se s mužem přeme o kroužek. Starší chodí na koně, kde je moc prima parta (kytary, povinnosti, hodnoty, vztahy… první osamostatňování, noc u koní, tábor) a já bych byla moc ráda, aby tam chodily spolu.

Nechci té starší dávat povinnost se o ni tam starat, klidně ať se nepotkávají, ale ať jsou někde společně bez nás. Muž to vidí naopak, že ta mladší jí vzala vše, tak ať jí aspoň ty koně necháme. Klidně bych šla i za odborníkem, pokud máte tip.

Celý článek a odpověď odborníka najdete zde: https://psychologie.cz/poradna/nemam-te-rada/

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS