Zobrazit menuSkrýt menu

Náušnice pro miminko? Pečlivě naplánujte, kdy, kde a jak!

Publikováno: 6. 3. 2018, aktualizováno: 6. 3. 2018 | Zdroj: zena-in.cz

Maminkám chlapečků tahle starost odpadá. Pokud se vám ale narodilo děvčátko, pravděpodobně i vy řešíte, kdy a zda vůbec mu dát náušnice. To ale nejsou jediné otázky, které kolem píchnutí oušek miminek panují.

Nejdřív ze všeho si musíte ujasnit, zda své holčičce náušnice chcete dát, nebo necháte toto rozhodnutí až na ní. Tereza (32) je rozhodně pro první variantu. „Moje mamka náušnice nenosí, a tak je nenechala píchnout ani mně. No a já za to na ni byla v pubertě naštvaná. Moc jsem tu ozdobu v uších chtěla, ale byla jsem takový srab, že jsem si dlouho nedokázala nechat dírky propíchnout. Takhle to bude mít moje holčička odbyté, ani nebude vědět jak."

To Magda (29) je naprosto opačného názoru. „Jak můžu teď vědět, zda se budou dceři líbit náušnice v uších? Je to nevratný zásah do těla, jeho zohavení, když to přeženu. Nepřijde mi to fér," namítá. Tohle za vás zkrátka nikdo nerozhodne. Ale pokud u vás převážily argumenty „pro", je na čase rozhodnou také „kdy".

Kdy je vhodný čas?

Rodiče by rádi měli propíchnutí dětských oušek za sebou co nejdříve. V minulosti bývalo zvykem, že novorozencům píchali ušní dírky hned v porodnici. Mělo se dokonce za to, že takto malé děti necítí bolest. Tento mýtus už je naštěstí překonán a také se od časného aplikování náušnic ve většině případů ustoupilo. Hlavně proto, že dítě je v takto útlém věku mnohem vnímavější k případným infekcím - jejich průběh bývá těžší než u starších děti s lépe vyvinutou imunitou. A navíc ouška miminek se v prvních měsících po porodu nejmarkantněji mění - narovnávají se a rostou.

Celý článek k přečtení na: http://zena-in.cz/clanek/nausnice-pro-miminko-peclive-naplanujte-kdy-kde-a-jak

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS