Zobrazit menuSkrýt menu

Na logopedické vyšetření si děti na jižní Moravě musejí počkat i tři čtvrtě roku

Publikováno: 11. 3. 2019, aktualizováno: 11. 3. 2019 | Zdroj: brnensky.denik.cz

Stále více dětí v kraji se potýká se špatnou výslovností a jinými problémy s řečí. Proto jejich rodiče vyhledávají logopedy. S blížícím se termínem zápisu do základních škol se jejich zájem zvyšuje. Jenže na přijetí si počkají i několik měsíců. Logopedů je na jihu Moravy nedostatek. 

Plnou kapacitu má třeba Lenka Bartáková, která provozuje ordinaci ve Znojmě. "Lidé o tom bohužel nevědí, když volají. A pak když jim řeknu, že je přijmu nejdřív za tři čtvrtě roku, polekají se, protože většina kolegů jim řekne to stejné," upozornila. Větší nápor, který už mnohdy převyšuje její kapacitní možnosti, registruje před zápisem do první třídy i brněnská klinická psycholožka Michaela Goňcová. "Ideální je, aby logopedickou terapii děti navštěvovaly dvakrát měsíčně, u těžších diagnóz i častěji. V naší ordinaci jsme pro velký zájem o logopedickou péči několik měsíců nemohli novým zájemcům o logopedii vyhovět, abychom zajistili potřebnou péči stávajícím," uvedla Goňcová. Bartáková má navíc problémy i s hledáním kolegyně. Na konci února si dala inzerát. "Nechápeme, kam všichni absolventi chodí, a že zájem není větší. Několik kolegů vyvěsilo inzerát už několikrát, a nikdo se neozývá," komentovala.

Celý článek najdete zde: https://brnensky.denik.cz/z-regionu/navsteva-logopedie-deti-cekaji-i-tri-ctvrte-roku-20190309.html

Související články na portálu Šance Dětem

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS