Zobrazit menuSkrýt menu

Může vliv prostředí převážit genetiku? Odpověď hledá nový dokument o rozdělených trojčatech

Publikováno: 4. 6. 2019, aktualizováno: 4. 6. 2019 | Zdroj: nazory.aktualne.cz

Americký dokument Tři blízcí neznámí, který právě vstoupil do českých kin, odpovídá na důležitou otázku: hrají v našich životech zásadnější roli geny, nebo výchova?

V roce 1980 přijel tehdy devatenáctiletý Bobby Shafran studovat na univerzitu na severu státu New York. Ač se ocitl na její půdě poprvé v životě, všichni ho tu nadšeně vítali. Muži ho plácali po ramenou a radostně na něj halekali, ženy ho objímaly a líbaly. Bobby z toho byl poněkud zaskočen - stejně jako z toho, že mu všichni říkali Eddy. Ještě větší šok přišel vzápětí, když se dozvěděl, že na univerzitě před ním studoval jeho dvojník. Napětí a překvapení vzrostlo, když zjistil, že na univerzitě nestudoval jeho dvojník, ale jeho identický, do té doby jemu neznámý bratr Eddy. A ten následující šok? Když se Bobby a Eddy setkali, jejich příběh se objevil v médiích a vzápětí k nim přibyl ještě třetí identický bratr David.

Film Tři blízcí neznámí vypráví neuvěřitelný příběh amerických trojčat, která byla ve svých šesti měsících rozdělena a adoptována třemi různými rodinami. Žádná z nich nevěděla, že jejich nový syn má ještě dva identické bratry - a všichni se o svém příbuzenství dozvěděli až po téměř dvaceti letech života. Ve své době způsobili mediální senzaci, stali se hvězdami, vystupovali v mnoha talk show, kde v identických outfitech překvapeným divákům vyprávěli o svých identických zálibách a identických životech, navzdory dvacetiletému odloučení.

Kdyby to byl hraný film, působil by neuvěřitelně. Film Tři blízcí neznámí ale popisuje skutečný příběh - a tím neuvěřitelněji působí. Byla by škoda diváka připravovat o ten šok, který zažívá spolu s bratry a jejich rodinami, kteří postupně procházejí touto jedinečnou zkušeností. V pozadí příběhu ztracených a znovu nalezených bratrů jsou totiž ještě mnohem překvapivější události.

Film Tima Wardla Tři blízcí neznámí měl premiéru loni na americkém festivalu Sundance, odkud si odnesl Zvláštní cenu pro nejlepší dokument. Od 30. května 2019 je k vidění v českých kinech.

Celý článek najdete zde: https://nazory.aktualne.cz/komentare/rozdelena-a-znovu-nalezena-trojcata-vychova-geny/r~69a5d99085d911e9ae850cc47ab5f122/?redirected=1559645580

Související články na portálu Šance Dětem

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS