Zobrazit menuSkrýt menu

Mladiství už nechodí pít do klubů. V kurzu jsou parky

Publikováno: 25. 6. 2019, aktualizováno: 25. 6. 2019 | Zdroj: denik.cz

Počty náctiletých, kteří poznávají svět také prostřednictvím alkoholu, se v posledních letech příliš nemění, už se však nechodí bavit výhradně do barů či diskoték.

Chtějí-li se nezletilci pobavit s kamarády a posilnit se alkoholem, bývá scénář následující: požádají někoho dospělého, aby jim koupil lahev alkoholu, a s ní si pak jdou sednout do parku, na náměstí či jinam, kde je ve městě mohou setkávat.

S těmito poznatky přišli sami strážníci. Jak říká šéf karvinské městské policie Petr Bičej, strážníci v poslední době masivní kontroly v klubech a na diskotékách nedělají. Takových podniků je aspoň v Karviné stále méně. Byly však doby, kdy strážníci pravidelně narazili na nezletilce, kteří v baru konzumovali alkohol.

Pití na veřejnosti

Dnes se mladí opíjejí v parcích či skryti jinde na veřejnosti. „Například nedávno jsme v jednom dvoře našli patnáctiletého mladíka, kterého jsme museli nechat převezen na záchranku. Pak už si případ převzali lidé z Orgánu sociálně-právní ochrany dětí,“ připomněl Petr Bičej s tím, že kontroly tohoto typu provádějí strážníci průběžně.

Celý článek najdete zde: https://www.denik.cz/regiony/mladistvi-uz-nechodi-pit-do-klubu-v-kurzu-jsou-parky-20190625.html

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS