Zobrazit menuSkrýt menu

Mladistvé má od alkoholu odradit nová kampaň. Češi popíjejí ve velkém

Publikováno: 10. 1. 2018, aktualizováno: 25. 2. 2018 | Zdroj: blesk.cz

Nová kampaň "Zůstaň nad vlivem" chce od alkoholu odtáhnout náctileté. Čeští "teenageři" jsou v tomto ohledu přitom na světové špičce. Tvrdí to aspoň Evropská školní studie o alkoholu a jiných drogách. Do akce se zapojují třeba známí sportovci nebo youtubeři.

"Youtubeři pro nás natočili spoty, které potom sdíleli na svém kanálu. Byly zaměřené právě na téma závislosti. Měli jsme třeba youtubera, který vyprávěl, že sám před několika lety trpěl závislostí," popsala pro Blesk Zprávy Michaela Čejková z Asociace neziskových organizací, která se o projekt stará.

"Chtěli jsme mladé lidi inspirovat k tomu jak s tím vyrovnat, jak zůstat nad vlivem, jak se vymanit z vlivu skupiny a ukázat jim na vrstevnících, že to jde," uvedla Čejková.

"Jedno pivo není katastrofa"

"V tuto chvíli máme zveřejněná čtyři videa. Každé vidělo 150 až 200 tisíc lidí. Po zveřejnění vždycky následovala reakce. Bylo to tři až pět soukromých zpráv na facebooku kampaně," uvedla Čejková.
Dotazy se prý netýkaly jen závislostí, ale směřovaly i k problémům doma, se šikanou a podobně. Organizátoři kampaně jsou rádi, že u mladých lidí získali důvěru. Projekt je navíc propojený například s Linkou bezpečí a dalšími organizacemi, které spadají do Asociace neziskových organizací.

"Náš cíl je, aby děti a mladiství přemýšleli o problematice závislostí. Nechceme jim říkat, že dát si jedno pivo je katastrofa. Chceme říct, že dát si jedno pivo je běžné, ale alkohol se nesmí stát jedinou náplní života," uvedla Čejková, aby dodala: "Inspirovali jsme se v zahraničí. Na základě kampaně se tam snížil počet náctiletých, kteří kouřili marihuanu, ale to je velmi dlouhodobý cíl."

Celý článek k přečtení na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/517193/mladistve-ma-od-alkoholu-odradit-nova-kampan-cesi-popijeji-ve-velkem.html

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS