Zobrazit menuSkrýt menu

Mediální gramotnost a on-line bezpečnost. Školám pomůže nový digitální portál

Publikováno: 15. 4. 2019, aktualizováno: 15. 4. 2019 | Zdroj: denik.cz

Umíte si zaheslovat počítač? Schválně si tipněte, jaká kombinace o šesti znacích se nejhůř prolamuje. Heslo složené jen z číslic hackeři prolomí za tři hodiny, to z číslic, malých i velkých písmen a speciálních znaků za 120 let.

"Podobných informací, rad, pokynů, videí a studijních materiálů obsahuje nový portál www.O2chytraskola.cz spoustu. Firma O2 tak přichází s programem, který by měl pomoci žákům, učitelům i  rodičům. Mezigenerační propast v informačních technologiích je totiž nepřítel, který by se nemusel společnosti jako celku vyplatit.

"Rozměr toho problému je obrovský, rizika ve formě neschopnosti si rozumět, ale také kyberšikany nesmíme podcenit, míní Jindřich Fremuth, generální ředitel O2.  Data například hovoří o tom, že 39 % školáků se setkalo s nějakou formou kybernetické agrese, přičemž ne vždy se mají na koho obrátit. Ve školách chybějí specialisté na informační technologie a 80 % rodičů  má jen základní uživatelské dovednosti.

Pilotní prověřování

Letos se proto projekt zaměří na počítačovou a mediální gramotnost a on-line bezpečnost. Příští rok se bude věnovat digitálním technologiím ve výuce a informatickému myšlení.  Aktéři prezentace se shodli, že portál lze dobře skloubit s platnými rámcovými vzdělávacími programy a kupodivu i na tom, že mobilní telefony se při výuce nemají zakazovat, ale plně využívat. Ztichnout mají hlavně o přestávkách.

 

Celý článek najdete zde: https://www.denik.cz/z_domova/medialni-gramotnost-a-on-line-bezpecnost-skolam-pomuze-novy-digitalni-portal-20190410.html

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS