Zobrazit menuSkrýt menu

Máme generaci nepohlazených dětí. Potřebují obejmout

Publikováno: 17. 4. 2019, aktualizováno: 17. 4. 2019 | Zdroj: denik.cz

Naše milovaná třídní učitelka… Tak vidí Šárku Mandincovou její žáci. Učit chtěla od malička. Vstoupila do síně slávy, byla u prezidenta a stala se letošní vítězkou Zlatého Ámose.

"Já to měla jako mnoho dalších lidí. Prostě jsem si od malička na učitelku hrála. Přirozeným vývojem pak byl můj nástup na střední pedagogickou školu ," přiznala v rozhovoru pro týdeník Mostecko.

"Vyhrála jste krajské kolo ankety Zlatý Ámos, postoupila do celostátního semifinále a stala se Ámosem češtinářem. Jaké byly vaše pocity po vyhlášení výsledků?

Krajské kolo ankety Zlatý Ámos proběhlo v únoru v České Kamenici, kde s námi, nominovanými pedagogy, soutěžili i žáci. Je potřeba říci, že hlavně soutěžili oni, neboť role učitele v tomto kole byla víceméně druhořadá. Když porotci vyhlásili mé jméno, respektive název naší školy, byla jsem ráda hlavně za ně. Co se týče Ámose češtináře, tak to je pomyslná třešnička na dortu celé soutěže. Ministerstvo školství ze všech nominovaných učitelů vybralo jména tak zvaně oborových Ámosů. Měla jsem to štěstí, že los padl na mě, a tak jsem se ocitla ve společnosti dalších korunovaných hlav. Vyhlášen byl Ámos matikář, Ámos chemikář a Ámos fyzikář.

Co říkali úspěchu vaši žáci, rodina a kolegové?

Veselí, radost a gratulace rychle vystřídalo očekávání dnů příštích. Věděli jsme, že další kolo nějak proběhne, ale jak, to jsme se všichni dozvěděli až po úplném skončení regionálních kol. No a práce začala nanovo. 

 

Celý článek najdete zde: https://www.denik.cz/z_domova/vitezka-zlateho-amose-mame-generaci-nepohlazenych-deti-potrebuji-obejmout-20190413.html

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS