Zobrazit menuSkrýt menu

Mám zlé dítě? Odkud se bere agresivita v dětech?

Publikováno: 8. 3. 2019, aktualizováno: 8. 3. 2019 | Zdroj: motherclub.cz

Lidé jsou různí. Povahové vlastnosti se projevují už od útlého věku a odborníci se dosud přou o to, zda rozhoduje genetika, anebo vliv výchovy a prostředí.

Víme, že vývoj dítěte může ovlivnit od samého počátku u maminky v bříšku naprosto cokoliv. Mnozí rodiče se nešťastně ptají, proč je jejich dítě tak zlé, a kde se to v něm vlastně bere? Jaké mohou být příčiny?

Když opomeneme agresivitu v batolecím věku pramenící z přirozeného vývoje, z období vzdoru a nezralosti nervové soustavy, můžeme zohlednit i vlastnosti, které se u dítěte začínají projevovat. Genetika a nějaké predispozice určitě hrají svou roli, dítě může být například tvrdohlavé po dědečkovi nebo vzteklé po tatínkovi, ale v útlém věku obvykle rozhodují zcela jiné faktory a vysvětlení.

Agresivita dětí vůči rodičům se dá ještě korigovat

V batolecím věku se dá ještě chování dítěte určitým způsobem korigovat. U batolete se teprve utváří nějaká empatie a ono si prozatím neuvědomuje, že svým chováním někomu ubližuje. Rodiče mohou jít svým dětem příkladem a přiměřeně k věku jim vysvětlit, jak se mají chovat. Děti zpočátku nerozumí tomu, že jejich chování není vhodné. Problém nastává, když si dítě plně uvědomuje, co dělá a dělá to z určitého důvodu naschvál, nebo mu to dokonce činí potěšení.

Celý článek najdete zde: https://motherclub.cz/mam-zle-dite-odkud-se-bere-agresivita-v-detech/

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS