Zobrazit menuSkrýt menu

Lidé přispěli přes pět milionů korun na pomoc dětem s handicapem

Publikováno: 3. 12. 2018, aktualizováno: 3. 12. 2018 | Zdroj: pozitivni-zpravy.cz

Celých 5 247 935 korun. Taková částka se vybrala na děti s handicapem v charitativní kampani Dejme úsměv dětem. Zákazníci prodejen Rossmann svým nákupem výrobků s logem kampaně přispěli na konto nadace Naše dítě.

Nadace přerozdělí získané finance ohroženým dětem. Částka poputuje například na chod rehabilitačních center, pokrytí individuálních žádostí sociálně slabých dětí nebo na výcvik dvou asistenčních psů.

Peníze od dobrodinců tak získal například Rehabilitační stacionář Zlín, který peníze použije na nákup rehabilitačních pomůcek pro dětské klienty. Ti mají různé zdravotní obtíže nejčastěji s kombinovaným postižením, jako je dětská obrna, epileptické syndromy a další.,,Pomůcek, které my potřebujeme, je opravdu hodně. Z běžného provozu bychom je nemohli vůbec zakoupit nebo by to trvalo léta. Pořídíme pomůcky určené přímo k individuální fyzioterapii dětí,” přiblížila využití darované částky vedoucí stacionáře Romana Ságnerová. Pomůcky by měly posloužit ke zvýšení samostatnosti a soběstačnosti dětí. 

Dobrodinci mohli svým nákupem přispět v období od 3. do 7. září v jakékoliv prodejně Rossmann. Celá částka z jejich nákupu pak putovala na konto nadace. Letos se konal již 9. ročník kampaně. Od roku 2009 přispěli zájemci přes 50 milionů korun.

 

Zdroj.:http://pozitivni-zpravy.cz/lide-prispeli-pres-pet-milionu-korun-na-pomoc-detem-s-handicapem/

 

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS