Zobrazit menuSkrýt menu

Liberecký kraj rozšíří péči o autisty, seniory nebo lidi v tísni. Hledá poskytovatele

Publikováno: 20. 8. 2018, aktualizováno: 21. 8. 2018 | Zdroj: libereckadrbna.cz

V Česku může být podle odhadů až 200 tisíc lidí s autismem. Pojišťovny evidují na čtyři roky nárůst o tisíc pacientů s poruchami autistického spektra. Školy o desetitisíce dětí. Liberecký kraj chce proto rozšířit síť služeb, které nejen lidem s autismem pomáhají.

Liberecký kraj chce rozšířit síť sociálních služeb, v některých oblastech totiž nestačí potřebám. Hledá proto nové poskytovatele, kteří by například zajistili péči o lidi postižené autismem, seniory nebo ty, kdo se dostali do bytové tísně. Výzvu už kraj zveřejnil na svých internetových stránkách. Žádosti o zařazení do základní sítě sociálních služeb v Libereckém kraji je možné podat od 17. do 30. září. 

V základní síti je dnes 247 sociálních služeb z celého Libereckého kraje, to ale nestačí. "Je potřeba zaktualizovat rozsah poskytovaných služeb. My teď oslovujeme poskytovatele sociálních služeb, neziskovky, krajské a obecní firmy a další organizace, aby nám dali nabídky na zajištění těch služeb, které nejsou zajištěny v dostatečném množství," doplnil hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).  

Jedním z příkladů, kde je péče nedostatečná, je podle něj péče o lidi s poruchami autistického spektra. "Je to postižení, které se v posledních letech objevuje zejména u dětí ve větším množství a kapacity nejsou dostatečné," dodal Půta. V Libereckém kraji zatím funguje jediný denní stacionář pro dospělé s těžkým mentálním postiženímautismem v Turnově, spolek Slunce všem, který ho provozuje, plánuje rozšíření. Nové centrum pro podobně postižené děti plánují vybudovat v Lomnici nad Popelkou.  

Celý článek najdete zde: https://www.libereckadrbna.cz/zpravy/zdravi/15724-liberecky-kraj-rozsiri-peci-o-autisty-seniory-nebo-lidi-v-tisni.html

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS