Zobrazit menuSkrýt menu

Lego navrhlo stavebnici, která má pomoci nevidomým dětem

Publikováno: 25. 4. 2019, aktualizováno: 25. 4. 2019 | Zdroj: czechcrunch.cz

Již od roku 1932 přináší LEGO různé variace svých kultovních kostiček, z nichž se vedle běžných předmětů dají skládat i třeba malá města, pokročilé technické stroje nebo modely luxusních supersportů, pro které mají slabost především Češi. LEGO se nicméně dá využívat nejen pro zábavní účely, ale také pro zdravotní, což společnost nově potvrzuje.

V rámci pařížské konference Sustainable Brands Paris, zaměřené na udržitelnost a inovace, LEGO představilo novou výukovou stavebnici, která je určená dětem trpícím slepotou. Jednotlivé kostky totiž navrhlo v takových podobách, aby jejich výstupky tvořily konkrétní znaky v Braillově písmu, které slouží pro nevidomé, slabozraké a lidi se zbytky zraku. Každý barevný dílek tohoto setu, nazvaného LEGO Braille Bricks, tak reprezentuje jak daná písmena, tak i číslice od 1 do 9 a několik matematických znaků. Právě aspekt přítomnosti matematiky jen dotváří cíl, pro který byla tato iniciativa vytvořena: výuka. Projekt byl totiž od samotného počátku brán jako příležitost, aby se nevidomé děti mohly během hraní s kostkami zároveň i učit Braillově písmu, respektive skládání slovních celků a mimo jiné řešit základní matematické příklady. Stavebnice je momentálně testována v dánštině, norštině, angličtině a portugalštině, přičemž ve třetím čtvrtletí tohoto roku by se měl její záběr rozšířit i do němčiny, španělštiny a francouzštiny. O češtině žádná zmínka zatím nepadla. Finální verze pak vyjde v roce 2020 a bude zdarma distribuována do vybraných evropských institucí. Zdali se dostane i na pulty obchodů, se aktuálně neví. 

Celý článek najdete zde: https://www.czechcrunch.cz/2019/04/lego-pomaha-nevidomym-detem-nova-kreativni-stavebnice-ma-podporit-vyuku-braillova-pisma/

Související články na portálu Šance Dětem

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS