Zobrazit menuSkrýt menu

Kateřina Cajthamlová: Terapeut musí být dobře trénován v sebereflexi

Publikováno: 22. 3. 2018, aktualizováno: 22. 3. 2018 | Zdroj: denik.cz

Kateřinu Cajthamlovou zná většina televizních diváků zejména coby nesmlouvavou dietní a výživovou poradkyni. Její záběr je ovšem mnohem širší, je internistka a systemická psychoterapeutka. K tématu psychoterapie se také váže její nedávno vydaná kniha Abeceda moderního rodiče.

Veřejnosti jste známá zejména jako výživová poradkyně. Proč vás napadlo pustit se do knížky o rodičích a dětech?

Mám moc ráda knihu pana profesora Matějčka Rodiče a děti, jež naposledy vyšla před třiceti lety, a proto nezachycuje dnešní realitu. Tak jsem si řekla, že napíšu Abecedu moderního rodiče, kde se zmíním o vlivu rozvodů, informačních technologií a společenských změn na rodiny. I přátelé mě upozornili, že dnešní generace vůbec neví, jak si vybírat partnera, jak nakládat s informacemi a spoustu dalších triviálních věcí. Ano, kniha má sice své limity a dnes bych ji možná napsala jinak, ale který spisovatel to o svých knihách neříká?

Inspirovala jste se také svými rodičovskými zkušenostmi?

Ano, v knize svým dětem děkuju, protože potomci vás perfektně osobnostně otestují a nastaví vám zrcadlo. Jsou mnohdy stejní, jako jste bývali vy. Často jsem slyšela sama sebe, že s bezmocí říkám úplně stejné absurdity, které mi v mládí říkali rodiče. Během psaní knihy jsem se dětem několikrát omlouvala a ony se mi smály.

Celý rozhovor k přečtení na: https://www.denik.cz/zdravi/katerina-cajthamlova-terapeut-musi-byt-dobre-trenovan-v-sebereflexi-20180321.html

další zprávy z médií


Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS