Zobrazit menuSkrýt menu

Jejich dcera přišla o část nohy a má poškozený mozek, přesto si užívají každou chvíli štěstí

Publikováno: 5. 3. 2019, aktualizováno: 5. 3. 2019 | Zdroj: abctehotenstvi.cz

Vážné postižení dítěte zamíchá s žebříčkem hodnot. Jak lze fungovat co nejvíc jako běžná rodina?

Když Veronika otěhotněla, znala svého přítele Petra jen krátce. Místo romantických schůzek a bezstarostného užívání si nové lásky byli oba mladí lidé po pár týdnech známosti postaveni před velkou výzvu. Ani jeden z nich ale neváhal a rozhodli stát se rodiči.

Po necelém roce známosti se jim narodila Pavlínka a Petr s Veronikou byli plní nadšení a plánů. Jen pár dnů poté, co bylo Pavlínce sedm měsíců, ale události nabraly zcela opačný vývoj. "Ráno jsme vstali a Pavlínka měla trochu vyšší teplotu. Tou dobou se jí začínal klubat první zoubek, a tak jsme tomu nepřikládali žádnou větší pozornost. Během pár hodin jí ale teplota vystoupala na 40 stupňů a já začala být nervózní. Ještě během dopoledne jsme proto vyrazili na pohotovost a při prohlídce objevili na Pavlínčině bříšku jeden tmavý flíček. Paní doktorka nám řekla, že se asi bude jednat o neštovice, předepsala nám léky a poslala nás domů," popisuje Veronika Kirvejová.

V následujících hodinách se Pavlínčin stav začal rapidně zhoršovat. Do té doby čilá dívenka se stávala apatickou a na čele se jí z ničeho nic objevila modrá skvrnka. V ten moment už rodiče neváhali a znovu vyrazili do karvinské nemocnice, kde Pavlínce okamžitě nasadili silná antibiotika a převezli ji do Ostravy. Po dvou hodinách se Petr s Veronikou dozvěděli, že jejich holčička prodělává meningokokovou nákazu. Následovaly dny, kdy lékaři doslova bojovali o Pavlínčin život. Místo pohodového života a radosti, které jim do té doby velmi aktivní dcerka dělala, trávili Petr s Veronikou i 12 hodin denně v nemocnici a ve chvílích, které jsou pro rodiče jedny z nejtěžších, se snažili být jeden druhému oporou.

Celý článek najdete zde: 

https://www.abctehotenstvi.cz/txt/jejich-dcera-prisla-o-cast-nohy-a-ma-poskozeny-mozek-presto-si-uzivaji-kazdou-chvili-stesti

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS