Zobrazit menuSkrýt menu

Jak zjistit, jestli jde o ušní infekci

Publikováno: 20. 3. 2018, aktualizováno: 21. 3. 2018 | Zdroj: inteligentni-zena.cz

Vedle běžného nachlazení jsou infekce uší nejčastějším onemocněním u dětí. Bolestným faktem je, že více než 80 procentům dětí bývá diagnostikována infekce uší v době, kdy oslaví své třetí narozeniny. Ve 3 letech měly 4 z 5 dětí alespoň jednou ušní infekci.

Infekci, která se ve většině případů zvládla pomocí antibiotik. Ušní infekce se ale nejčastěji vyskytují u dětí ve věku 6 měsíců až 1 roku. Později se objevují stále méně častěji a ustávají, když dítě dosáhne přibližně 5 let. Některé děti postihují ušní infekce častěji, a i když jsou léčeny, vedou v řadě případů ke komplikacím - jako je například nedoslýchavost.

Příznaky ušní infekce

Je důležité, abyste uměli rozpoznat příznaky ušní infekce, a zajistili dítěti rychlé lékařské ošetření. Lékař rozhodne, zda máte dítě přivést a jaký druh léčby bude potřebovat. Ihned zavolejte lékaře, když zjistíte následující příznaky:

Bolest - malé dítě se obvykle tahá za ucho nebo je nervózní a rozmrzelé, zejména během jídla nebo v noci.
Horečka - teplota v rozmezí 38 až 40 °C.
Výtok z ucha - žlutý nebo bílý výtok z ucha, může být páchnoucí, nebo se v něm objevit krev.
Potíže se sluchem - tekutina hromadící se ve středním uchu narušuje přenos zvuku do mozku. Jestliže v uchu zůstane, může nedoslýchavost přetrvávat i po odeznění infekce.
Závratě nebo zvonění v uších - starší děti mohou pociťovat závratě nebo zvonění v uších.
Známky prozrazující bolest v uchu - malé dítě vám obvykle není schopné říci, že ho bolí ucho, prozradí vám to některé známky - dítě se dotýká bolavého ucha, je nervóznější a podrážděnější než obvykle.

Celý článek k přečtení na: www.inteligentni-zena.cz/uz-jsme-tri/jak-zjistit-jestli-jde-o-usni-infekci/

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS