Zobrazit menuSkrýt menu

Jak vybrat vhodnou jazykovou školu pro dítě?

Publikováno: 17. 8. 2018, aktualizováno: 18. 8. 2018 | Zdroj: ekonomickymagazin.cz

V souvislosti se začátkem školního roku přihlašuje řada rodičů své děti do jazykových škol. Jejich nabídka bývá zejména ve větších městech zpravidla velmi široká. Čím je tedy vhodné se řídit, aby kurzy dítě bavily a zároveň díky nim získalo i žádoucí znalosti?

1. Na prvním místě je metoda výuky 

Podle dětských psychologů je nejlepší taková výuka, při níž si dítě cizí jazyk osvojuje stejnými principy jako mateřštinu – hrou, říkánkami a písničkami. "Čím více smyslů děti při výuce zapojují, tím je výuka efektivnější. Proto je vhodné v hodinách nepoužívat jen sluch a zrak, ale také ochutnávat, hmatat, zapojovat čich, dělat různé pokusy nebo imitovat zvířata," říká Lucie Bechná z jazykové školy Helen Doron English v České republice. Děti by se měly anglickému jazyku věnovat několikrát v týdnu – alespoň jednou týdně v jazykové škole s učitelem a doma si následně procvičovat učivo pravidelně při poslechu nahrávek prostřednictvím počítačové aplikace, která nesmí chybět ve výukových materiálech.

2. Nenahraditelný učitel

Dětská duše vyžaduje citlivý přístup zkušeného pedagoga, který ví, jak s dětmi pracovat, jak je povzbuzovat, motivovat, jak dokázat, aby se těšily do každé další hodiny. Samozřejmostí je lektorova výborná znalost cizího jazyka, učitelé musí ovládat angličtinu slovem i písmem. Výuka by měla probíhat výhradně v angličtině. "Ne každý se na učení cizích jazyků hodí, platí to i pro rodilé mluvčí. V dobré jazykové školese nesmí stávat, aby děti učili nevyškolení lidé, kteří si například učením angličtiny na různých kontinentech zpestřují své mládí. Jejich výuka nestojí na pevných základech, nemá koncepci, často nevědí, jak efektivně učit," upozorňuje Lucie Bechná.

3. Moderní technologie ve výuce

Kvalitní materiály jsou nezbytnou součástí každého výukového programu. Měly by obsahovat nejen tištěné podklady, jako jsou pracovní sešity, ale také autentické zvukové nahrávky. Pro dítě musí být maximálně atraktivní a současně mají respektovat úroveň jeho znalostí. Stále větší uplatnění nacházejí při výuce tablety, chytré telefony a propracované herní portály. Tyto technické prvky děti využívají při učení angličtiny interaktivně, což je navíc baví, a přijdou ke slovu také při domácím procvičování.

Celý článek se zbylými tipy najdete zde: https://www.ekonomickymagazin.cz/2018/08/poradna-jak-vybirat-anglickou-jazykovou-skolu-pro-deti/

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS