Zobrazit menuSkrýt menu

Jak bude vaše dítě v dospělosti vysoké? Spočítejte si to!

Publikováno: 12. 10. 2017, aktualizováno: 12. 10. 2017 | Zdroj: supermamy.maminka.cz

Bude váš potomek drobek, nebo z něj vyroste pořádný čahoun? Na tom, jak to s ním nakonec dopadne, se nejvíce podepisují geny po rodičích. A vyzkoušet můžete také jednoduchý testík, který mnohé napoví.

Právě výška je geny ovlivněna nejvíc. Patří sem geny pro růstový hormon, geny ovlivňující proporce kostí a geny, které ovlivňují načasování uvolnění hormonů a dalších růstových faktorů. Nicméně ani geny nejsou všemocné – podle odborníků z Kliniky dětí a dorostu z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v Praze je výška v dospělosti dána jen ze sedmdesáti procent geny a pohlavím.

Ostatní závisí na vnějších faktorech, jako je výživa, fyzická aktivita. Zejména výživa hraje prim. I když totiž svým potomkům předáte vlohy pro to, aby byli vysocí, ale oni budou nedostatečně jíst, nikdy nedorostou do předpokládané výšky. Výšku ovlivňuje i chování matky v těhotenství. Pokud kouří a pije alkohol, je pravděpodobné, že dítě nebude čahoun.

Celý článek včetně testu naleznete na: https://supermamy.maminka.cz/clanek/pro-zeny-super-mamy-materstvi-vyvoj-ditete/408658/jak-bude-vase-dite-v-dospelosti-vysoke-spocitejte-si-to.html

další zprávy z médií

Nahoru

Přihlaste se k odběru newsletteru Šance Dětem

*) Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Facebook Šance Dětem Twitter @sancedetem Google+ +SanceDetem YouTube SanceDetem RSS RSS