Zobrazit menuSkrýt menu

O čem se mluví

 • Některé nemocnice kvůli pandemii neumožňují rodičům být u svých dětí. „I v současné situaci práva platí,“ oponuje ministerstvo

  Některé nemocnice kvůli pandemii neumožňují rodičům být u svých dětí. „I v současné situaci práva platí,“ oponuje ministerstvo

  2. 11. 2020 | Zdroj: osvetarodicu.cz – Některé nemocnice v současné době výrazně omezují, až znemožňují pobyt rodičů se svými dětmi v průběhu hospitalizace, a to i přesto, že by rodiče byli ochotní se podrobit veškerým bezpečnostním opatřením. Stejným, jakými musí denně procházet zdravotníci.

 • V pondělí se zavřou speciální školy, oznámil Plaga. Zůstanou jen mateřské

  V pondělí se zavřou speciální školy, oznámil Plaga. Zůstanou jen mateřské

  30. 10. 2020 | Zdroj: idnes.cz – Ministr školství Robert Plaga oznámil, že od pondělí mají být uzavřené i speciální školy. Ty byly s mateřskými dosud jediné, které během epidemie koronaviru fungovaly. Podle ministra uzavření těchto škol projedná vláda dnes. Resort se k uzavření speciálních škol rozhodl pro to, že i v nich přibývá případů karantén o pozitivních testů na covid-19 mezi učiteli.

 • Hledám s rodiči cestu, jak žít po smrti jejich dítěte, říká průvodkyně pozůstalých

  Hledám s rodiči cestu, jak žít po smrti jejich dítěte, říká průvodkyně pozůstalých

  30. 10. 2020 | Zdroj: wave.rozhlas.cz – „Nikdy neodcházíme předčasně, život je vždycky naplněný. Ale pocit nespravedlnosti u umírajícího dítěte stejně mám,“ říká Andrea Radomská, průvodkyně pro pozůstalé a terapeutka mobilního hospice Strom života. Když v rodině zemře dítě, rodiče podle ní potřebují pomoc vždycky. „Často to ale zvládnou vlastními silami, rodina třeba má tak pevné vazby, že se obdobím dokáže provést sama. Ale někdy taky pozůstalí nenajdou odvahu říct si o pomoc,“ říká terapeutka.

 • Duševní zdraví nesmí být tabu

  Duševní zdraví nesmí být tabu

  29. 10. 2020 | Zdroj: archiv.ihned.cz – Zatímco v českých školách je péče o duševní zdraví do určité míry opomíjena, v zahraničí existují programy, které děti učí, jak by měly se svou psychikou zacházet. To nejlepší z nich, ale zároveň upravené pro zdejší potřeby chtějí nyní zavést do školních osnov Lenka Eckertová, ředitelka Nadace RSJ, a Petr Winkler z Národního ústavu duševního zdraví. "Chceme toto téma detabuizovat. Lidé by ho měli znát a třeba mít i kompetence k tomu, aby pomáhali ostatním. To je základ," říká Winkler.

 • Dlouhodobá pěstounská péče končí u desetiny dětí předčasně

  Dlouhodobá pěstounská péče končí u desetiny dětí předčasně

  29. 10. 2020 | Zdroj: tyden.cz – Dlouhodobá pěstounská péče selhává v Česku zhruba u desetiny dětí. Ročně tak předčasně z náhradní rodiny odchází kolem 180 chlapců a děvčat. Důvodem bývá většinou nezvládání chování v pubertě a problémy ve vztazích s pěstouny. Může za to i nedostatečná příprava a podpora pěstounů a chybějící párování vhodných pečujících s dětmi. Ukázal to výzkum organizace na ochranu dětí Lumos. Závěrečnou zprávu z něj má ČTK k dispozici.

 • Terapie z obýváku: Řešení v době, kdy úzkostí přibývá

  Terapie z obýváku: Řešení v době, kdy úzkostí přibývá

  27. 10. 2020 | Zdroj: seznamzpravy.cz – V první vlně koronavirové epidemie museli psychologové a terapeuti omezit, nebo i přerušit své služby. Úzkostí ale přibývalo, a terapie se proto dočasně přemístily do online prostoru. Mohlo by to fungovat i v běžných podmínkách?

 • V Česku chybí dlouhodobě nemocným dětem péče orientovaná na rodinu

  V Česku chybí dlouhodobě nemocným dětem péče orientovaná na rodinu

  27. 10. 2020 | Zdroj: lidovky.cz – Když malé dítě vážně onemocní, život jeho rodiny se z minuty na minutu obrátí naruby. Malý pacient je znenadání v nemocnici, kde podstupuje náročnou léčbu, a to zcela sám, v cizím prostředí a bez podpory svých nejbližších. V Česku přitom není jednoduché tuto situaci řešit.

 • Má vaše dítě problémy s počítáním? Příčinou může být dyskalkulie

  Má vaše dítě problémy s počítáním? Příčinou může být dyskalkulie

  26. 10. 2020 | Zdroj: maminka.cz – Dyskalkulie je specifická porucha učení, která se vyznačuje problémy v používání matematických schopností. V tomto článku se dozvíte nejen jaké jsou příčiny a projevy této diagnózy, ale také jak s dítětem efektivně pracovat na zlepšení jeho výsledků.

 • Vztahy matek a synů: Když syn objevuje mužský svět, máma by měla ošetřovat rány a nepřekážet

  Vztahy matek a synů: Když syn objevuje mužský svět, máma by měla ošetřovat rány a nepřekážet

  26. 10. 2020 | Zdroj: wave.rozhlas.cz – Zatímco vztahy matek a dcer doprovází pověst něčeho, co je už ze své podstaty komplikované, vztahy matek a synů se zdají být jasnější – narodil se malý princ, radujme se. Pro mámu, která nemá dobré vztahy s muži ve svém životě, ale může být obtížné syna do života nejen adekvátně vybavit, ale i vůbec pustit.

 • Studenti visí na okraji zájmu. Přišli o brigády, o zdroj peněz

  Studenti visí na okraji zájmu. Přišli o brigády, o zdroj peněz

  23. 10. 2020 | Zdroj: aktualne.cz – Jde taky o pocit, jaký mají lidé ze života. O společenství, jež my všichni dohromady vytváříme, o sounáležitost, která je pro ty na startu i na konci života strašně důležitá.

1 2 3 4 5 6 7 134 135 136

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS