Zobrazit menuSkrýt menu

O čem se mluví

 • Letos žáci soutěžili ve finanční gramotnosti on-line

  Letos žáci soutěžili ve finanční gramotnosti on-line

  19. 10. 2020 | Zdroj: denik.cz – Proběhlo velké finále VII. ročníku soutěže Rozpočti si to! v kategorii 2. stupeň ZŠ a soutěž zná své letošní vítěze. V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací byla akce realizována v on-line režimu. Pořadatelem je společnost yourchance a její projekt Finanční gramotnost do škol. Hra prověřuje finanční gramotnost na českých školách a každoročně se jí účastní přes tisíc žáků základních a středních škol.

 • Soutěž IQVÝZVA zabaví děti a pomůže učitelům

  Soutěž IQVÝZVA zabaví děti a pomůže učitelům

  19. 10. 2020 | Zdroj: iQlandia.cz – Sestrojit raketu, která poletí, postavit most nebo vymyslet řetězovou reakci z čehokoliv – to jsou příklady úkolů iQVÝZVY, kterou pro děti z celé republiky připravila liberecká iQLANDIA. Cílem je zábavnou formou upozornit děti například na důležitá ekologická témata, jako je nedostatek vody a zároveň jim ukázat, že fyzika a chemie nejsou jen v učebnicích, ale všude kolem nás. V době distanční výuky může iQVÝZVA výrazně pomoci i pedagogům. Ti mohou úkoly zadávat dětem v rámci různých předmětů, a spojit tak výuku s možností ocenění v soutěži.

 • Většina dětských paliativních pacientů přežívá déle. A lepší se i ošetřování

  Většina dětských paliativních pacientů přežívá déle. A lepší se i ošetřování

  16. 10. 2020 | Zdroj: archiv.ihned.cz – Mají šest lůžek a jejich dětští pacienti jsou většinou v takovém stavu, že nemluví. Často mají poškozený centrální nervový systém a komunikace s nimi bývá obtížná. Personál proto mluví převážně s rodiči těchto dětí, takže jde o pomoc nejen medicínskou, ale i psychologickou. Tohle oddělení v Nemocnici Hořovice na Berounsku se oficiálně jmenuje Oddělení dlouhodobé a intenzivní ošetřovatelské péče pro děti (DIOP), nikoli oddělení paliativní péče, jak jeho primářka Mahulena Exnerová vždy zdůrazňuje. Paliativní péče je totiž jen jednou částí komplexní péče o takto nemocné děti. Přestože jsou tu děti s velmi vážnými a nevyléčitelnými nemocemi, většina z nich přežívá řadu měsíců či let. Za dva roky, kdy je tohle speciální oddělení otevřeno, tudy prošla dvacítka dětí. Zemřelo jich pět.

 • Potravinovým bankám dochází jídlo, hlad hrozí samoživitelkám i seniorům

  Potravinovým bankám dochází jídlo, hlad hrozí samoživitelkám i seniorům

  16. 10. 2020 | Zdroj: seznamzpravy.cz – Potravinová sbírka, která pomáhá shromáždit jídlo pro lidi v nouzi, je v ohrožení. Pokud by se kvůli covidu nekonala, potravinové banky nebudou mít dostatek potravin na pomoc potřebným. Jejich počet narůstá a zásoby se tenčí.

 • Jak děti připravit na distanční výuku? Sklízíme, co jsme zaseli, rodičům chybí autorita, tvrdí psycholog

  Jak děti připravit na distanční výuku? Sklízíme, co jsme zaseli, rodičům chybí autorita, tvrdí psycholog

  15. 10. 2020 | Zdroj: radiozurnal.rozhlas.cz – Od středy zůstaly zavřené všechny školy v Česku kromě mateřských a speciálních. Na dálku se tak učí i děti z prvního stupně. Jak v této době pracovat s nejmenšími školáky a zvládnou se vůbec učit jen on-line?

 • Vždycky z té situace můžete někam odejít, říká terapeutka o rodičovské agresi

  Vždycky z té situace můžete někam odejít, říká terapeutka o rodičovské agresi

  15. 10. 2020 | Zdroj: wave.rozhlas.cz – Během karantény roste podle celosvětových statistik domácí násilí, kterého se dospělí dopouštějí mezi sebou i na dětech. „Většinou to není tak, že chce agresor někomu ublížit, nezvládne ale svoje emoce. Dobrý rodič se zná a měl by tuhle situaci umět zachytit a včas řešit,“ říká Petra Wünschová, terapeutka a ředitelka Centra LOCIKA. To pracuje s rodinami, ve kterých se domácí násilí objevuje.

 • Rozvoj sítě adiktologických služeb brzdí bariéra mezi zdravotní a sociální péčí

  Rozvoj sítě adiktologických služeb brzdí bariéra mezi zdravotní a sociální péčí

  14. 10. 2020 | Zdroj: zdravotnickydenik.cz – Vzniku efektivní sítě ambulantních adiktologických zařízení dnes již nebrání ani tak nedostatek politické vůle, jako spíše přetrvávající bariéra mezi systémem zdravotní a sociální péče a s tím související nekoncepční financování. Shodli se na tom účastníci politického panelu Stálé konference českého zdravotnictví Zdravotnického deníku na téma adiktologie, medicína a ochrana veřejného zdraví.

 • O lidi s těžkým autismem se nemá kdo postarat. Rodiny nemají finance, v ústavech chybí personál

  O lidi s těžkým autismem se nemá kdo postarat. Rodiny nemají finance, v ústavech chybí personál

  14. 10. 2020 | Zdroj: irozhlas.cz – Rodiče dětí s těžkým autismem musí řešit, kdo se o jejich dítě postará v dospělosti, kdy na to už oni sami nebudou mít sílu. V Česku je podle odhadů tisíc až tři tisíce dospělých s těžkým autismem. Jejich rodiny často nemají dost peněz na potřebnou péči, víc prostředků a taky zaměstnanců by potřebovala i sociální zařízení, která o autisty pečují. Ta teď můžou do poloviny října žádat o státní dotace.

 • Dítě by muselo do Klokánku. Samoživitelé řeší, co dělat v případě nákazy

  Dítě by muselo do Klokánku. Samoživitelé řeší, co dělat v případě nákazy

  13. 10. 2020 | Zdroj: idnes.cz – Co mám dělat, když se nakazím. Otázka, se kterou si láme hlavu mnoho lidí, je ještě tíživější pro matky a otce samoživitele. Nechtějí-li dítě nakazit, musí ho dát k příbuzným či známým. Někteří ale nikoho blízkého nemají, a pokud ano, jsou většinou staršího věku, a tedy v rizikové skupině. „Kdybych se nakazila a byla bych hospitalizována, syna bych musela dát do Klokánku,“ popisuje jedna z matek.

 • Opět zavřou školy. Kdo dosáhne podle nových pravidel na ošetřovné?

  Opět zavřou školy. Kdo dosáhne podle nových pravidel na ošetřovné?

  13. 10. 2020 | Zdroj: seznamzpravy.cz – Na ošetřovné dosáhne méně rodičů než na jaře. A dostanou méně peněz. Počítá s tím návrh zákona o ošetřovném, který minulý týden vláda posvětila a míří ke schválení do Poslanecké sněmovny.

1 2 3 4 129 130 131

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS