Zobrazit menuSkrýt menu

I malé děti mohou trpět depresemi, tvrdí lékaři

Publikováno: 15. 5. 2019, aktualizováno: 15. 5. 2019 | Zdroj: lidovky.cz

Deprese je nemoc, která se týká všech - velkých i těch nejmenších. „Odhaduje se, že deprese postihuje tři až čtyři procenta dětí,“ cituje italský deník Corriere della Sera Claudia Mencacciho, ředitele oddělení neurověd při nemocnici Fatebenefratelli-Sacco v Miláně a prezidenta Italské společnosti pro neuropsychofarmakologii.

„Některé děti trpí depresemi od prvních měsíců života. Souvisí to se vztahem mezi dítětem a matkou. Jestliže je dítě v matčině lůně vystaveno těžkému stresu nebo násilí, může to mít dopad na vývoj plodu. První zkušenosti dítěte mohou mít výrazný vliv na jeho psychické zdraví a mohou předurčovat větší náchylnost k depresím v dětství i v dospělosti,“ uvádí Mencacci.

U dětí se projevují obvykle jinak než u dospělých. Děti jsou neklidné, ustrašené či rozmarné. Projevy deprese se také mění s věkem.

Deprese se může projevovat společně s patologiemi nervového vývoje, jako je porucha pozornosti s hyperaktivitou (ADHD), která se výrazněji projeví, když dítě začne chodit do školy. Dětská deprese vede k tomu, že je pro dítě těžké soustředit se na výklad učitelky a psát úkoly. Jestliže vaše dítě bylo vždy vzorným studentem, ale náhle začíná nosit horší známky, může to být alarmující znamení. Příčiny horšího prospěchu však mohou být různé a nemusejí být spojeny s depresí.

Celý článek najdete zde: https://www.lidovky.cz/relax/zdravi/i-male-deti-mohou-trpet-depresemi.A190513_112013_ln-zdravi_ape

  

Související články na portáu Šance dětěm:

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS