Zobrazit menuSkrýt menu

Drsné dětské hry. Nezletilí surově mlátí náhodné oběti, zahánějí nudu

Publikováno: 23. 7. 2019, aktualizováno: 23. 7. 2019 | Zdroj: idnes.cz

Vyhlédnou si náhodnou oběť, kterou poté bezdůvodně zmlátí. Vše si natáčejí a video poté vyvěsí na internet. Dětští rváči si bitky domlouvají na sociálních sítích. Zahánějí tak nudu a stereotyp. Policie případy řeší, ale často je na dětské násilníky krátká.

Mezi kamarády si nechává při bitkách říkat Devastátor. Na to, že mu je čtrnáct, má slušnou páru a hlavně žádné zábrany. Přidá do kroku, aby dohnal mladého kluka, který právě zahnul okolo dětského hřiště v parku Folimanka pod pražským Nuselským mostem. Jde ho zbít, ač se neznají a nic si neudělali. Tři kopy do břicha, čtyři na hlavu, záklek a jedna pěst za druhou. Dvacet, možná třicet.

Chlapec se svíjí v bolestech, ostatní mladíci smíchy. A rovnou v tu chvíli video nahrávají na sociální síť s jednoduchým výkřikem: FIGHT!

Mobily natáčejí, kamarádi hecují... Rychlý dotaz, jestli je klučina připravený na férovku. Než stačí překvapeně odpovědět, Devastátor napřáhne pravačku, zatne pěst a prudkou ranou přímo pod oko ještě za rychlé chůze srazí hubeného čahouna k zemi, až se i ostatní leknou.

Bolí to jako čert

Agresivita dětí roste, stejně jako počty bitek – těch domluvených i těch, kdy si grázlové najdou náhodnou oběť. Ministerstvo školství chce rváče trestat ve školách, města zase agresivním dětem zakazovat vstup třeba do obchodních center.

„Bolí to jako čert. Nemůžete nic dělat, když se snažíte bránit, stejně prohrajete a ještě vás dokopou,“ vypráví třináctiletý Jakub. Má oteklou půlku pusy. Během čtrnácti dnů dostal dvakrát. Vlastně třikrát – první ránu pěstí, kdy mu ji agresivní spolužák „nečekaně vypálil“, nepočítá. 

„Nemůžu to nikomu říct. Dali na internet jedno video, kde mě třískají, a mají i druhé, kde už jsem se rozbrečel. Nedalo se to bolestí vydržet a nechci, aby ho viděli všichni ze školy,“ vysvětluje Jakub.

Celý článek najdete zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/detske-bitky-nasilnici-agrese-gangy.A190719_102703_domaci_kuce

Související články na portálu Šance dětem:

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS