Zobrazit menuSkrýt menu

Doučování až do domu

Publikováno: 21. 4. 2017, aktualizováno: 21. 4. 2017 | Zdroj: denikreferendum.cz

Studenti z Masarykovy univerzity doučují děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Spokojenost je pak na všech stranách - zlepšují se výsledky dětí ve škole i jejich sebevědomí, ale také pedagogické schopnosti samotných studentů.

Myšlenka doučovat děti ze sociálně znevýhodněného prostředí vznikla na Katedře sociální pedagogiky Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Dosud je v České republice jedinou katedrou, která organizuje doučování pro sociálně znevýhodněné děti. Toto doučování probíhá bezplatně. Informace přináší portál denikreferendum.cz.

Hlavním uváděným cílem doučování je zvyšování školní úspěšnosti žáků ze sociálně znevýhodněného prostředí. Ale lze nalézt i cíle nikde oficiálně neuváděné, jako například zvyšování tolerance ve společnosti. Pro studenty jsou to pak třeba: získání odborné praxe, zažití reálných pedagogických situací, poznání různých rodinných prostředí, do kterých by se jinak pravděpodobně nikdy nedostali nebo ověření si svých schopností.

Zlepšení prospěchu, motivace, sebedůvěra...

Pro děti doučování znamená nejen zlepšení školního prospěchu, ale i zvýšení motivace se vzdělávat, získávání sebedůvěry, nového kamaráda i většího společenského rozhledu. Student docházející do rodiny má často vliv i na celé rodinné prostředí.

Cílovou skupinou se staly děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti cizinců, děti se specifickými poruchami učení a děti s poruchou autistického spektra. Drtivá většina dětí navštěvuje základní školy a jen nepatrné množství z doučovaných jsou středoškoláci. Do doučování mohou být děti přihlášené svými rodiči, sociálními pracovníky, pedagogy, neziskovými organizacemi, pracovníky pedagogicko-psychologických poraden, vychovateli a podobně.

Celé znění článku najdete na: http://denikreferendum.cz/clanek/25066-doucovani-az-do-domu

> další zprávy z médií


Nahoru

Přihlaste se k odběru newsletteru Šance Dětem

*) Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Facebook Šance Dětem Twitter @sancedetem Google+ +SanceDetem YouTube SanceDetem RSS RSS