Zobrazit menuSkrýt menu

Dospívající dívky se tomuto fenoménu nevyhnou, tvrdí Klusák o případech zneužívání dětí na internetu

Publikováno: 16. 5. 2019, aktualizováno: 16. 5. 2019 | Zdroj: radiozurnal.rozhlas.cz

Dokumentaristé pro film nazvaný V síti vybrali tři mladě vypadající herečky a založili jim účty na sociálních sítích. Za deset dní oslovilo dívky dva a půl tisíce mužů, většina z nich se sexuálně podbarvenými návrhy. Jak se děti mají bránit? A co mohou dělat rodiče?

Komunikace predátorů prý probíhá jako podle šablony: „První zhruba tři minuty komunikují nevinně, ptají se na sourozence, zájmy, zvířátka… ale velmi záhy najednou vpálí otázku na sexualitu, masturbaci, menstruaci,“ popisuje Klusák. Co mohou dělat rodiče, aby své děti ochránili? „Hlavně se dítě nesmí bát se rodičům svěřit. Časté je, že do toho děti spadnou, ale mají strach, že ještě větší trest bude následovat od rodičů,“ varuje.

Když se rodiče dozvědí o podobném případu, mají hrát hru dál a co nejrychleji se spojit s policií nebo s lidmi z organizace E-Bezpečí. „Tím se navyšuje šance, že se podaří dotyčného chytit.“ Predátoři přitom využívají důmyslné triky. Často se skrývají za identitu třináctiletých. Děti netuší žádnou zradu.

 

Celý článek najdete zde: https://radiozurnal.rozhlas.cz/dospivajici-divky-se-tomuto-fenomenu-nevyhnou-tvrdi-klusak-o-pripadech-7937103

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS