Zobrazit menuSkrýt menu

Do mateřské školy od dvou let? Proč ne, když…

Publikováno: 21. 4. 2017, aktualizováno: 21. 4. 2017 | Zdroj: rodina.cz

Představa, že se mezi čtyřletými dětmi a dokonce i předškoláky "ocitne" batole, kterému byly před nedávnem dva roky, nepochází z říše fantazie. Venkovské školky, které mají málo dětí a "bojují" o přežití, takto malé děti přijímají už několik let.

A v soukromých školkách potkáme i děti, kterým ještě dva roky ani nebyly. Informace přináší portál rodina.cz.

V soukromé mateřské škole Čertův vršek, která sídlí v pražské Libni, přijímají děti už od roku a půl. A při mé návštěvě převažovaly děti, které se blížily k nejnižší vstupní věkové hranici. Má to logiku, rodiče přece jenom snáze najdou místo pro starší dítě a předškoláka umístí vždycky. Ale dvouletá "mrňata" jim s otevřenou náručí přijmou spíše v privátní školce. Ředitelka školičky Čertův vršek Kateřina Francová říká, že umístění malého dítěte do školky je velkým zásahem do chodu celé rodiny.

Postupná adaptace

Malé děti by podle ní také měly projít postupnou adaptací. "Je zapotřebí včleňovat je do skupiny dalších dětí pomalu a velmi citlivě, také je třeba pracovat v malých skupinkách. Velmi důležitá je také komunikace s rodiči - zajímá nás, jak dítě reagovalo na návštěvu ve školce, jak o školce doma povídalo. Někdy mám pocit, že větší problém s adaptací dítěte mají spíše rodiče. Mají strach, jak jejich dítě bude reagovat a jsou sami dopředu zbytečně vystrašeni. Tyto emoce se pak přenášejí i na dítě.

Celé znění článku najdete na: http://www.rodina.cz/clanek10952.htm

> další zprávy z médií

Nahoru

Přihlaste se k odběru newsletteru Šance Dětem

*) Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Facebook Šance Dětem Twitter @sancedetem Google+ +SanceDetem YouTube SanceDetem RSS RSS