Zobrazit menuSkrýt menu

Dítě nepřišlo domů! Co dělat?

Publikováno: 10. 1. 2018, aktualizováno: 29. 1. 2020 | Zdroj: nova.cz

Situaci, kdy dítě nedorazí ve smluvený čas domů, může zažít každý rodič. Proto je dobré vědět, co v takovém případě dělat a zda informovat policii. Někdy může k pozdnímu příchodu vést puberťácký vzdor, jindy se může jednat o mnohem závažnější příčinu, kterou je důležité neprodleně řešit.

Základem je, abyste vždy měli přehled o tom, kde se dítě momentálně nachází. Při každém jeho odchodu se zeptejte, kde a s kým bude, a domluvte si čas, kdy má dorazit domů. Pokud však nastane situace, kdy marně budete vyčkávat u vchodových dveří, nepanikařte. Ještě se nemusí jednat o zlé znamení. Dítěti ihned zavolejte, a pokud vám telefon nebude brát, zbytečně hovor neopakujte. Mohli byste tím vybít jeho mobil.

"Pokud je dítě v situaci, kdy potřebuje pomoc, je telefon důležitý hlavně pro něj, aby si pomoc přivolalo a pro policisty v případě, kdy je nutné mobilní telefon lokalizovat," vysvětlil plk. Petr Petr na webu Policie.cz. Raději mu pošlete zprávu, ať se vám co nejdříve ozve.
Nezvedá vám telefon? Pak je nejvyšší čas, abyste zavolali kamarádům, kteří s dítětem měli být, popřípadě i jejich rodičům. Pokud o dětech nebudou mít zprávy ani oni, vydejte se společně do míst, kde děti měly být. Bylo by dobré, kdyby alespoň jeden rodič zůstal doma, a to pro případ, že by dítě dorazilo domů.

Může se stát, že na daném místě děti nenaleznete, v tom případě se můžete vydat na jejich další oblíbená místa, která často navštěvují. "Pokud vlastní pátrání rodičů selhalo, dítě se ztratilo v noci nebo při hledání vzniklo podezření, že by mohlo být dítě nějak ohroženo, měli by rodiče okamžitě oznámit pohřešování policistům na tísňovou linku 158, kteří začnou po dítěti okamžitě pátrat, příp. připravovat pátrací akci," zdůraznil plk. Petr Petr.

Celý článek již bohužel není dostupný.

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS