Zobrazit menuSkrýt menu

Dětských autistů přibývá. Rozšíří se možnosti jejich léčby

Publikováno: 7. 2. 2018, aktualizováno: 7. 2. 2018 | Zdroj: denik.cz

Rodičům dětí trpících autismem by velmi pomohlo, pokud by pojišťovny hradily všechny druhy terapíe, které jejich děti podstupují.

Senátoři chtějí, aby pojišťovny dětem přispívaly na jakoukoliv terapii, kterou navrhne lékař. Dobrou zprávou pro všechny rodiče, jejichž děti trpí autismem tedy je, že pojišťovny by jim měly zaplatit jakoukoliv terapii, kterou jim doporučí lékař. Dnes mají nárok jen na jednu z nich – aplikovanou behaviorální analýzu (ABA). Jenomže ta je podle odborníků vhodná jen pro část dětí. Ostatní stále zůstávají bez pomoci.

Senátní výbor pro zdravotnictví a sociální politiku proto rozhodl, že se možnosti léčby rozšíří. Do seznamu nelékařských povolání, na jejichž služby by měla přispívat pojišťovna, přibude také terapeut neurovývojových poruch a jeho asistent.Účinných metod, které mohou dětem pomoci, existuje dokonce několik. U každého dítěte přitom může zabrat jiná, je to na individuálním posouzení klinického psychologa nebo psychiatra.

Celý článek najdete na: https://www.denik.cz/zdravi/detskych-autistu-pribyva-rozsiri-se-moznosti-jejich-lecby-20180207.html

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS