Zobrazit menuSkrýt menu

Děti volají o pomoc. Počet hovorů na Linku bezpečí skokově roste

Publikováno: 19. 4. 2019, aktualizováno: 19. 4. 2019 | Zdroj: idnes.cz

Počet dětí, které jsou ochotné svěřit se s problémem, roste. V minulém roce na Linku bezpečí zavolalo téměř 160 tisíc dětí. Přibývá například těch, co řeší šikanu. Denně jich kvůli tomuto problému volá pět až šest.

Desetiletá Anička ze středočeských Milovic do školy příliš ráda nechodila. Ne kvůli předmětům, které by ji nebavily. Kvůli spolužákům. Do školní skříňky dostávala lístečky s výhrůžkami, nezřídka se setkávala s posměšky a urážkami. „Bylo to pro mě hodně smutné a bolelo to. Snažila jsem se nedávat ve škole najevo emoce, ale nemohla jsem je v sobě držet pořád. Hodně mi pomohly naše kočky. Hladila jsem je a brečela, dokud se mi neulevilo,“ popisuje desetiletá holčička, jejíž příjmení si rodiče nepřáli zveřejnit. Anička se původně svěřila své třídní učitelce, ta jí ovšem nevěřila. Problém dál dusila v sobě do doby, než dostala novou třídní. U té už našla zastání a problém společně s rodiči začala řešit.

Počet dětí, které se rozhodnou svěřit se svými zkušenostmi s šikanou stoupá. Dokládají to počty volajících na  Linku bezpečí. Jen v loňském roce vyřizovali její pracovníci necelých 160 tisíc telefonátů, denně v průměru 430 hovorů. K tomu dalších čtyři tisíce e-mailů a chatových konverzací. V meziročním srovnání kontaktovalo Linku bezpečí o osm tisíc dětí více než v roce 2017. Nejčastěji telefonují děti ve věku mezi 13 až 16 lety. Roste také počet těch, kdo se podobně jako Anička setkali s šikanou. „Nemůžeme ale z toho jednoznačně usuzovat, jestli to znamená, že je více dětí šikanovaných, nebo je více dětí ochotných problém řešit a svěřit se,“ komentuje statistiku Regina Jandová z Linky bezpečí.

Celý článek najdete zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/linka-bezpeci-pribyva-telefonatu-deti-sikana-kybersikana.A190416_172716_domaci_dh

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS