Zobrazit menuSkrýt menu

Děti by znovu mohly chodit do jeslí, ministerstvo plánuje jejich obnovení

Publikováno: 21. 8. 2019, aktualizováno: 21. 8. 2019 | Zdroj: tn.nova.cz

Rodiče dětí do tří let by opět mohli využívat jesle. Jejich znovuzavedení navrhuje ministerstvo práce a sociálních věcí. Jesle přitom u nás přestaly fungovat před sedmi lety. Nahradily je dětské skupiny, které si ale mnoho rodičů nemůže finančně dovolit a státních zařízení je zoufale málo.

"Míst ve státních školkách není úplně moc. Do školek, kam jsme hlásili naši starší dcerku, ji do třech let nevzali," popsala maminka Sandra z Českých Budějovic. S podobným problémem se potýká hodně rodičů. Děti do tří let věku nemají kam umístit.

"Kdybych musela do zaměstnání a nebyla jsem na mateřské dovolené s druhou dcerkou, tak bych vlastně nemohla nastoupit," dodává Sandra. V současné době provozují jesle některé mateřské školy. Aktuálně je v nich umístěno okolo 45 tisíc dětí mladších tří let.

Jde o plný stav, další děti už proto tato zařízení nepřijímají. "Potřebujeme doplnit systém školek, které běžně fungují pro děti starší tří let, dostupnou alternativou i pro mladší děti," tvrdí ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

Celý článek najdete zde: https://tn.nova.cz/clanek/deti-by-znovu-mohly-chodit-do-jesli-ministerstvo-planuje-jejich-obnoveni.html

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS