Zobrazit menuSkrýt menu

Darujte v sobotu potraviny a pomozte těm, kteří to potřebují

Publikováno: 20. 11. 2019, aktualizováno: 20. 11. 2019 | Zdroj: pravo.cz

V sobotu 23. listopadu, se koná podzimní kolo Sbírky potravin, známé také jako Den solidarity. Během něj může každý darovat trvanlivé potraviny a výrobky ze sortimentu drogerie těm, kteří to potřebují. Akce je celorepubliková, a proto se může zapojit opravdu každý.

Sbírka potravin nově organizovaná Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR, za podpory společnosti BILLA, Ministerstva zemědělství, Asociace společenské odpovědnosti a dalších partnerů se od letošního roku koná vždy dvakrát ročně (na jaře a na podzim). Pomoc je zaměřena zejména na seniory, matky samoživitelky, pěstounské rodiny, děti z dětských domovů, hendikepované či lidi bez domova a v nouzi. V tomto roce bylo poprvé možné obdarovat potřebné i přes internet.

Úspěšná jarní sbírka

Na jaře se do tohoto charitativního dne zapojilo mnoho partnerů, jedním z nich byly i supermarkety BILLA. Jen na těchto prodejnách zákazníci věnovali lidem v nouzi téměř 30 tun potravin a drogerie. Z takového množství potravin by se dalo připravit až 53 265 porcí jídla.
"Chtěla bych poděkovat všem zákazníkům, kteří se do jarního kola sbírky zapojili, a těšíme se na další příspěvky pro dobrou věc," říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a koordinátorka projektu za společnost BILLA ČR.
Jarní kolo bylo dalším důkazem, že sbírka skutečně funguje a pomáhá velkému množství lidí. BILLA se proto zapojí i letos na podzim. Na 48 jejích prodejnách napříč Českem bude možné nakoupit či předat dary pro ty, kteří se ocitli ve složité životní situaci. V supermarketech BILLA budou k dispozici dobrovolníci, ti od zákazníků nakoupené dary převezmou a roztřídí je do krabic, které pak poputují až ke koncovým uživatelům.
Nejbližší supermarket, kde zákazníci mohou darovat část svého nákupu, je možné vyhledat na webu www.sbirkapotravin.cz.

Jak a co darovat

Předávání darů je jednoduché. Díky dobrovolníkům rozmístěným po celé republice stačí zajít do nejbližšího obchodu zapojeného do Sbírky potravin v sobotu 23. listopadu mezi 8. a 18. hodinou, tam k nákupu "přihodit" trvanlivou potravinu či výrobky ze sortimentu drogerie a za pokladnami darovat toto zboží dobrovolníkům. Ti na sobě budou po celý den mít zelené zástěry s logem sbírky.
Vybrané potraviny pak budou převezeny do nejbližší potravinové banky, kde budou roztříděny, zkontrolovány a následně předány neziskovým organizacím, odkud už poputují ke svým konečným uživatelům. Často se jedná o matky samoživitelky, osamělé seniory či rodiny v krizi.
Nejvhodnějšími dary jsou základní potraviny a dětské drogistické zboží, dále trvanlivé potraviny, jako jsou například těstoviny, konzervy, polévky, dětská výživa, rýže a luštěniny, mléko či olej.

Celý článek vyšel v http://pravo.novinky.cz/

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS