Zobrazit menuSkrýt menu

Co radí Rodičovská linka v době pololetního vysvědčení?

Publikováno: 30. 1. 2018, aktualizováno: 30. 1. 2018 | Zdroj: www.rodina.cz

Nejvýraznějším tématem na Rodičovské lince jsou rodinné vztahy, v rámci kterých řešíme s klienty především problémy v rodinné komunikaci.

Potíže s prospěchem, záškoláctví, vztahy dětí s učiteli, problémy spjaté se školní docházkou. To je jen zlomek témat, které řeší odborníci na Rodičovské lince. V souvislosti s dotazy, které rodiče, ale i pedagogové nejčastěji pokládají, jsme vyzpovídali Kateřinu Schmidovou, vedoucí Rodičovské linky.

Jak dlouho Rodičovská linka funguje a co nabízí?

Rodičovská linka již sedmnáctým rokem nabízí rodičům, prarodičům, pedagogům a dalším dospělým jednajícím v zájmu dětí krizovou pomoc, rodinné a výchovné poradenství. Linka je anonymní službou pro klienty z celé ČR, to znamená, že volající se nemusí představovat. Telefonické hovory nejsou nahrávány a telefonní čísla nejsou evidována ani monitorována. Konzultanti klientům nevolají zpět. Služba je zpoplatněna dle tarifu operátora.

S jakými dotazy rodiče nejčastěji volají?

Nejvýraznějším tématem na Rodičovské lince jsou rodinné vztahy, v rámci kterých řešíme s klienty především problémy v rodinné komunikaci. V mnohých případech se jedná o krize rodinných vztahů jako takových, a velmi často s volajícími rodiči společně hledáme možnosti zlepšení obtížné komunikace s dospívajícími dětmi. Další velkou potřebou klientů bývá konzultace problémů, které se týkají rozvodu či rozpadu rodiny či před nebo porozvodového uspořádání péče o dítě.

Radí se s vámi rodiče i s výchovnými problémy?

Ano, je to další časté téma na Rodičovské lince. Kontaktují nás rodiče dětí, dospívajících a mladých dospělých, kteří s nimi mají běžné i závažné výchovné obtíže, např. náhlé změny chování, první krádeže, zvýšenou agresivitu, lhaní, zneužívání návykových látek. Stále častěji se setkáváme i s případy mladých dospělých, kteří si berou na sebe půjčky, nepracují, zůstávají doma a vůči svým rodičům zvyšují svojí agresivitu.

Celý článek najdete na: http://www.rodina.cz/clanek11269.htm

další zprávy z médií

Související články na portálu Šance Dětem:

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS