Zobrazit menuSkrýt menu

Co prožívá dítě v pěstounské rodině? Podívejte se na situaci jeho očima

Publikováno: 31. 10. 2019, aktualizováno: 31. 10. 2019 | Zdroj: duhovasklenenka.cz

“Každý to máme doma jinak. Mluvte se svým dítětem.” Takové je motto kampaně na podporu pěstounské péče. Její součástí je také nový videospot, který se zaměřuje přímo na samotné děti a na to, jak mohou svůj život u pěstounů vnímat.

Pěstounská péče očima dětí aneb jak se žije v pěstounské rodině je téma letošní kampaně na podporu pěstounské péče, kterou zajišťuje organizace Skleněnka z.s. Ta v srpnu letošního roku uvěřejnila první videospot, který se zabýval pocity biologického dítěte, kterému najednou do rodiny přibude nový sourozenec. Autoři kampaně zdůrazňují, že je nezbytné vést se svým dítětem dialog, který je nejefektivnějším způsobem komunikace.

Nástrojem je aktivní naslouchání, nebo-li projevení zájmu o druhého prostřednictvím otevřených otázek. Zmíněné video můžete zhlédnout zde.

Nový spot je pro změnu zaměřený na děti, které do pěstounské rodiny přicházejí, a na pocity nejistoty a obav, které novou situaci mohou doprovázet. Také v tomto případě organizace zdůrazňuje nutnost s dítětem o jeho pocitech hovořit, dát mu prostor a snažit se jeho emocím porozumět.

Podrobnější informace o kampani naleznete na stránkách http://duhovasklenenka.cz/.

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS