Zobrazit menuSkrýt menu

Čeští tátové na zadní kolečka moc nemyslí

Publikováno: 31. 5. 2018, aktualizováno: 31. 5. 2018 | Zdroj: metro.cz

Jací jsou průměrní otcové v České republice? Možná překvapí svou úctou k rodině, ale také na sebe prozradili, že by chtěli víc peněz, aby měli pohodlnější život.

Jedinečný průzkum mezi stovkami hlav rodiny ukázal, že tatínkové v České republice o sobě mají poměrně vysoké mínění. Zároveň ukázal, že si nelámou hlavu s tím, co by bylo, kdyby se něco stalo. I když v naprosté většině uznávají, že tíha obživy a životní standard leží ne jejich bedrech, takřka polovina mužů, kteří se starají o rodinu, přiznává, že záložní plán pro případ nenadálých komplikací nemají.

„Je to přirozené,“ říká psycholog Tomáš Vašák. Říká se tomu „futures bias“ – budoucí předsudek. Obecně prý máme tendenci přeceňovat budoucnost, především muži si myslí, že právě je nic špatného nepotká, že neonemocní nebo nepřijdou o práci. Oslovení muži uvedli jako tři hlavní priority, nejsou překvapivě peníze ani majetek. Nejvíc si cení rodiny jako nejvyšší hodnoty, na druhém místě uvedla více než polovina z nich zdraví, na třetím místě pak figurovalo štěstí.

Situace je také značně odlišná v jednotlivých regionech. Podle údajů z průzkumu Nadace Sirius mají největší problémy s rezervami na horší časy rodiny v severních Čechách. V Ústeckém kraji žijí bez rezerv dokonce dvě třetiny rodin.

Celý článek najdete na: http://www.metro.cz/cesti-tatove-na-zadni-kolecka-moc-nemysli-f10-/region.aspx?c=A180529_155058_metro-region_pur

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS