Zobrazit menuSkrýt menu

Blíží se pololetní prověrky. Jak tímto obdobím s dětmi proplout?

Publikováno: 3. 1. 2019, aktualizováno: 4. 3. 2019 | Zdroj: ct24.ceskatelevize.cz

Po delších vánočních prázdninách se školáci ve čtvrtek vrátí do tříd. Navíc mají před sebou pololetní testy, které shrnují učivo za uplynulý půlrok. Rodiče nemusí na děti s přivyknutím na opětovný režim spěchat a spíš než tlačit do jedniček stojí za to ptát se dítěte, co by samo považovalo za dobrý výsledek.

Nejen tento podnět nabídla rodičům ve Studiu 6 psycholožka a psychoterapeutka Magdalena Dostálová. „Já bych se dítěte ptala, co ono samo považuje za dobrý výsledek, co by jemu samotnému stačilo. Podle toho je pak dobré se jako rodič orientovat, pomoci mu třeba dotáhnout se k tomu jeho ideálu. Ale na druhou stranu s ním také mluvit o tom, že když tohoto ideálu nedosáhne teď, není to konec světa,“ zmínila Magdalena Dostálová.

Podle jejích slov jsou děti poměrně flexibilní a i po delším volnu v zimních měsících jsou schopny si rychle zvyknout na brzké vstávání.

„Můžeme jim jako rodiče pomoci tím, že den nebo dva před nástupem do školy s nimi budeme, řekněme, nacvičovat školní režim. To neznamená, že je budeme budit v 6 hodin ráno. Ale vrátíme se třeba k tomu, že má dítě školní tašku, nachystá si věci, budeme uvažovat o tom, co ho ve škole čeká. Možná i malinko upravíme režim třeba tím, že nemusí jít spát tak pozdě jako o prázdninách, které jsou volnější,“ doporučuje psycholožka.

 

Celý článek naleznete zde: https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2694773-po-delsim-volnu-se-deti-vraci-do-obdobi-proverek-je-lepsi-ptat-se-jich-jaky-vysledek

 
Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS