Zobrazit menuSkrýt menu

Bez očkování ani do dětských skupin

Publikováno: 22. 1. 2019, aktualizováno: 22. 1. 2019 | Zdroj: echo24.cz

Neočkované děti starší tří let nejspíš nebudou moci navštěvovat vedle státních školek ani dětské skupiny a podobná soukromá zařízení. Návrh je součástí připravované novely zákona o ochraně veřejného zdraví, který chce ministerstvo zdravotnictví předložit vládě ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Upozornil na to spolek Rozalio, někteří rodiče návrh kritizují. Podle mluvčí resortu Gabriely Štěpanyové je návrh nyní v připomínkovém řízení.

Zákon do české legislativy převádí nařízení Evropské unie z poloviny března roku 2017 o úřednických kontrolách. Týká se různých záležitostí ochrany veřejného zdraví od přírodních koupališť, přes hluk, hygienické normy pro stravování nebo ochranu zdraví při práci a mění několik zákonů. Platit má od 14. prosince 2019.

V předkládací zprávě k novele ministerstvo uvádí, že důvodem pro budoucí nepřijímání neočkovaných dětí do všech předškolních zařízení je narovnání povinností pro všechny poskytovatele – mateřské školy, dětské skupiny i živnosti. Menší, soukromá zařízení, jako jsou dětské skupiny nebo lesní školky, děti bez očkování dosud přijímaly.

„Rozšíření povinnosti přijímat očkované děti starší tří let do všech typů předškolních zařízení narovnává podmínky pro všechny poskytovatele péče o tyto děti a zároveň reaguje na aktuálně se zhoršující proočkovanost v ČR,“ sdělila ČTK mluvčí.

Celý článek naleznete zde: https://echo24.cz/a/SsrA4/neockovane-deti-nechce-ministerstvo-zdravotnictvi-pustit-ani-do-detskych-skupin

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS