Zobrazit menuSkrýt menu

10 věcí, které pomáhájí chránit děti před onemocněním

Publikováno: 7. 12. 2017, aktualizováno: 7. 12. 2017 | Zdroj: tehotenstvi.cz

Předškolní děti nemají ještě plně vyzrálou imunitu a právě překonávání běžných virových onemocnění je pomáhá dotvářet. Proto se jich nemusíme obávat, pokud se ovšem onemocnění neopakují příliš často. Důležitá je také prevence, kterou můžeme zdraví svých potomků posílit.

Pohodové prostředí 

V průběhu vývoje dítěte jsou období, kdy je imunita přirozeně oslabena. Určitou úlohu ale může hrát také narušená psychika dítěte. Nemusí jít ani o šikanu v kolektivu či problémy v rodině. Někdy může dítě stresovat i nadměrné přetěžování mimoškolními aktivitami, kdy se dítěti snažíte v dobré víře dopřát to nejlepší. Stres může vyvolat astmatické obtíže a narušit hormonální systém dítěte. Proto jakékoli náznaky nepodceňujte. Pokud si nevíte sami rady, požádejte o pomoc dětského psychologa a snažte se o to, aby dítě vyrůstalo v klidném a pohodovém prostředí. 

Inhalace 

Pokud je vaše dítě často nemocné, je pro něj velmi důležitá pravidelná péče o dýchací cesty. Jejich ochranná bariéra je narušována a není pak schopná se bránit průniku virů a bakterií. Vynikající prevencí, ale i léčebnou metodou je inhalace.

Posílení imunity dětí 

Pomozte dítěti posílit jeho přirozenou obranyschopnost pravidelným otužováním, častými procházkami na čerstvém vzduchu a sluníčku či sportem, který ho bude bavit. Aktivní pohyb patří k základům zdravého životního stylu a posilování fyzické kondice je předpokladem pro silný a správně fungující imunitní systém.

Rekonvalescence 

Udělalo se vašemu dítěti lépe a už žadoní, abyste ho pustili do školky nebo starší dítě na sport? I když se vám zdá, že je již v pořádku, stonání neberte na lehkou váhu. Raději ho nechte o pár dní doma déle a nechte mu tak čas na rekonvalescenci. Při brzkém návratu mezi děti by v opačném případě mohlo onemocnět v krátké době znovu, což není žádoucí zejména kvůli dalšímu oslabení jeho imunitního systému.

Zdravá a pestrá strava 

Dozrávání dětského imunitního systému nejlépe podpoří vyvážená a pestrá strava. A proto, že jsou střeva centrem imunity a jsou také první branou, kterou procházejí mnohé cizorodé látky do organismu, je důležité jim dodávat i „hodné“ mikroorganismy. Dbejte tedy na to, aby vaše dítě konzumovalo dostatek vlákniny z ovoce a zeleniny, jogurty a vyhýbejte se průmyslově zpracovaným cukrovinkám.

Celý článek najdete na: http://www.tehotenstvi.cz/pece-o-dite/10-veci-ktere-pomahaji-chranit-deti-pred-onemocnenim

další zprávy z médií

 

Nahoru

Přihlaste se k odběru newsletteru Šance Dětem

*) Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Facebook Šance Dětem Twitter @sancedetem Google+ +SanceDetem YouTube SanceDetem RSS RSS