Zobrazit menuSkrýt menu

Ministryně Maláčová chystá revizi sociálních dávek

Publikováno: 18. 2. 2019, aktualizováno: 18. 2. 2019 | Zdroj: novinky.cz

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) připravuje návrh na zjednodušení sociálních dávek. Jejich revizi ale podmiňuje schválením prorodinného balíčku, nad jehož některými částmi není v koalici stále shoda.

"Slíbila jsem, že se na problematiku sociálních dávek podíváme,” uvedla Maláčová čtvrteční tiskovou konferenci, kde pravidla pro revizi dávek představila. Právě revizi sociálních dávek chtěl po ministryni při nástupu do funkce prezident Miloš Zeman a připomínal ji i premiér Andrej Babiš. Maláčová ale připomněla, že nejdříve chce, aby vláda a Sněmovna schválily její prorodinný balíček, kde řeší rodičovský příspěvek, dětské skupiny, částečné úvazky a zálohované výživné až za miliardy korun. Nad některými částmi jsou ale v koalici stále rozpory. Ministryně navíc trvá na tom, že balíček je komplexní a má smysl jen tehdy, když bude prosazen celý.

"Kolegové to velmi dobře vědí. Jakmile projde prorodinný balíček, tak přijde revize sociálních dávek a potom přijde balíček zaměstnanosti,” řekla již před časem Novinkám Maláčová. Je tak otázka, zda se na systém sociálních dávek vůbec dostane. I tak by ministryně chtěla mít do března připravený návrh a byla by ráda, kdyby se změny projevily už v roce 2021. Ministryně se po vydání článku ohradila proti tomu, že by revize sociálních dávek byla přímo podmíněna schválením prorodinného balíčku. Na dotaz Novinek na dopolední tiskové konferenci, zda stále platí, že revize sociálních dávek je věc, která by přišla až po schválení prorodinného balíčku, ale odpověděla, že to stále platí. "Stále to platí. Prorodinný balíček byl předložen koalicí na začátku prosince. V tuto chvíli mám informace, že koaliční partner nestíhá a příští koaliční rada bude v březnu a pevně doufám, že se nám podaří tuto záležitost rozseknout,” řekla na dotaz Maláčová.

Celý článek najdete zde: https://www.novinky.cz/domaci/497325-malacova-chysta-revizi-socialnich-davek.html

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS