Zobrazit menuSkrýt menu

Děti se zdravotním postižením

Publikováno: 24. 6. 2011, aktualizováno: 22. 2. 2017

máma s dítětemV životě člověka existuje jen málo tak náročných situací, jako je ta, v níž se dozvídá o těžké nemoci či zdravotním postižení vlastního dítěte. A stejně jako se nejde připravit na jiné nečekané události, nejde se připravit ani na tuto.

Ano, život s dítětem se zdravotním postižením je obtížný. U dítěte s těžkým zdravotním postižením či postižením kombinovaným i velmi složitý. Je však zvládnutelný. Někdy s většími, někdy s menšími obtížemi. Alespoň na některé věci se ale lze připravit.

V následujících kapitolách a článcích najdete mnoho informací o jednotlivých formách postižení a možné podpoře dítěte se zdravotním postižením i celé jeho rodiny. Dozvíte se také, které instituce vám ve vaší situaci pomůžou, kde najdete další zdroje informací, co je to raná péče, jaké jsou možnosti zdravotního pojištění a mnoho dalšího.

Doufáme, že se vám i díky informacím z portálu Šance Dětem podaří většinu nesnází souvisejících s handicapem vašeho dítěte překonat a každý den budete mít mnoho důvodů k úsměvu. Hodně štěstí!

Na našem portálu v sekci Děti se zdravotním postižením najdete tyto rubriky:

Související literaturu najdete v naší Odborné knihovně.

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS