Zobrazit menuSkrýt menu

Šikana aneb Když selže paní učitelka v mateřské školce

Publikováno: 24. 9. 2013, aktualizováno: 24. 9. 2013 | Zdroj: zena.centrum.cz

Váš prcek brzy oslaví druhé narozeniny a vy jásáte, že ho přijali do nedaleké školky. Zdaleka ale nemusíte mít vyhráno.

Jakmile vyrazí vaše mládě samo do světa, čekají na něj nástrahy, které bude muset řešit - a vy s ním. Ta nejmenší z nich je, když paní učitelku práce nebaví. V mateřských školkách to není sice příliš časté, ale stává se. Daleko horší je, když mu hrozí šikana.

Co kdyby si zasedla...

"U nás na vesnici u Berouna máme ve školce paní učitelku, která se údajně dětem moc nevěnuje. Nechodí s nimi na procházky, raději je jen tak nechá lítat po zahradě. Nehraje s nimi žádné hry, zato stíhá spoustu smsek kamarádům. Rodiče si na ni stěžují, ale pouze potichu mezi sebou. Další školka je totiž v sousedním městě vzdáleném patnáct kilometrů - a co kdyby si učitelka na dítě stěžovatele zasedla! Nikomu se nechce dojíždět zbytečně daleko. A tak znepokojeně čekáme na zázrak a doufáme, že péči-nepéči ve školce naše děti přežijí," napsal nám čtenář Radek.

Jde sice o nezáviděníhodnou situaci, zejména pro předškoláky, se kterými by už paní učitelky ve školkách měly hodně pracovat, ale dětské dušičky při ní moc trpět nebudou. Existují horší případy. Šikana.

Stačí tři chlapečci

Je to smutná pravda - šikana začíná už v mateřské školce. Stačí, když se sejde víc chlapečků a jsou ponecháni sami sobě. Ano, podle statistik je šikana doménou silnějšího pohlaví - holčičky sice nebývají méně kruté, účty si však obvykle vyřizují bez ponižování a násilí.

Vžitá představa, že terčem šikany bude ten nejhloupější, vůbec nemusí být pravda. Často je naopak obětí dítě tělesně a duševně vyspělé, s velmi dobrým rodinným zázemím, které neumí nebo není ochotno "výt s vlky". Dav totiž nesnáší odlišnost.

 

Celé znění článku najdete na http://zena.centrum.cz/deti/batolata-a-predskolaci/clanek.phtml?id=790777

 

> další zprávy z médií

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS