Zobrazit menuSkrýt menu

Pouhá pětina otců tráví se svými dětmi volný čas

Publikováno: 24. 10. 2013, aktualizováno: 24. 10. 2013 | Zdroj: novinky.cz

Rodičovská výchova je nezbytnou součástí života dítěte.

Rodiče se podílejí nejen na vytváření životních hodnot svého potomka, jsou mu také příkladem, pomáhají ve školních povinnostech atd. Měli by se svými dětmi také trávit společné volné chvíle. Ne vždy se tak ale děje, a pokud ano, nepodílejí se oba rodiče rovným dílem.

Každý rodič někdy zažil situaci, kdy měl tolik vlastních pracovních povinností, že sotva našel chvilku, kterou by mohl trávit se svými dětmi. Byť je to na jednu stranu z jeho pozice pochopitelné, nemělo by to tak být.

Volnou chvíli na hraní s dětmi by si měl najít každý rodič. Společné volnočasové aktivity v kruhu rodiny totiž nejen rozvíjejí dětské znalosti a dovednosti, ale také celkově utužují rodinné vztahy.

Z průzkumu mezi českými rodiči, který provedl výrobce sirupů Jupí, vyplynulo, že s dětmi v mladším školním věku tráví tři a více hodin denně více než třetina rodičů, dvě třetiny rodičů pak alespoň dvě hodiny denně.

Matky se věnují dětem více

Byly ale zároveň zjištěny poměrně velké rozdíly v tom, který z rodičů s dětmi bývá častěji. V průměru alespoň tři hodiny denně tráví s dětmi až polovina matek (48 %), u tatínků je to necelých 19 procent.

 

Celé znění článku najdete na http://www.novinky.cz/zena/deti/315921-pouha-petina-otcu-travi-se-svymi-detmi-volny-cas.html

 

> další zprávy z médií

 

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem Twitter @sancedetem Google+ +SanceDetem YouTube SanceDetem RSS RSS