Zobrazit menuSkrýt menu

Plavání je nejpřirozenější forma otužování dětí

Publikováno: 18. 8. 2017, aktualizováno: 16. 5. 2018 | Zdroj: jomagazin.cz

Mnoho maminek by rádo přihlásilo své děti na kurzy plavání, ale mají strach, že pak budou více nemocné. Přitom je to přesně naopak – plavání děti otužuje a prospívá jejich imunitě. Aby to však platilo, je třeba dodržet některé zásady.

Možná i vy právě zvažujete, zda svého potomka přihlásit do plaveckého kroužku, ale v hlavě se vám stále vynořují protiargumenty - co když bude kvůli tomu pořád nemocný? Na podzim už bude venku sychravo, hned nastydne a budou to vyhozené peníze...

Nebudou. Jak se shodují renomovaní odborníci i zkušení rodiče, naučit dítě plavat nebo mu pomoci získat jistotu a kladný vztah k vodě, je k nezaplacení. A obavy z vyšší nemocnosti jsou opravdu zbytečné - právě v období nejčastějších nachlazení a zánětů nosohltanu je plavání tou nejpřirozenější formou otužování a děti díky němu mnohem lépe odolávají nemocem. Jde jen o to dodržet během docházky do bazénu pár zásad.

"Pokud si vybíráte plavecké zařízení pro své děti, nejprve se ujistěte, že jeho součástí je i herna, do níž se mohou malí plaváčci přemístit po opuštění bazénu. Tady, v příjemném teple a obklopeni spoustou hraček, se po pobytu ve vodě dokonale aklimatizují (starším dětem stačí 30 minut, nejmenším 60 min). Jejich organismus tak bude mít čas přizpůsobit se teplotním změnám a přechod do venkovního prostředí pro ně nebude představovat takový šok," doporučuje zásadu číslo jedna Štěpánka Štrougalová, která stála u vzniku Baby Clubu Juklík, jenž dnes patří k nejrespektovanějším plaveckým klubům v republice, s největší zkušeností s provozem malých bazénů pro děti.

Celé znění článku najdete na: http://www.jomagazin.cz/na-stope/plavani-je-nejprirozenejsi-forma-otuzovani-deti/.

> další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS