Zobrazit menuSkrýt menu

Očkovat nebo neočkovat?

Publikováno: 22. 8. 2017, aktualizováno: 22. 8. 2017 | Zdroj: instory.cz

Spor o očkování je jedním z největších sporů, které mezi pacienty a lékaři probíhají. Mnozí mladší rodiče odmítají očkování pro své děti a narážejí na různé problémy u lékařů i ve společnosti. Instory přináší informace, které vám pomohou se rozhodnout.

Situace

V současnosti se společnost dělí na zhruba tři silné skupiny. Jedna říká, že je nutné očkovat. Proti očkování nic nenamítá, nechává očkovat své děti i sebe a kroutí hlavou nad tím, jak někdo může uvažovat jinak. Druhá skupina radikálně odmítá očkování. V některých případech veškerá očkování, někdy určitá, ale vždy jde o některá z těch povinných. Třetí skupina má o očkování určité pochybnosti, ale není tak radikální, takže většinou na očkování dorazí.

Argumenty proti

Obvykle se uvádí argument, že pro tělo dítěte jsou některá očkování velmi riziková. Uvádějí se případy, kdy došlo k rozvoji onemocnění, například alergie nebo jiných i závažných obtíží, po proběhlém očkování. Také se argumentuje špatným vlivem očkování na imunitu dítěte, která pak špatně reaguje a dítě není schopné se bránit určitým nemocem nebo má do budoucna vyšší pravděpodobnost vzniku různých chorob, kterým by se hypoteticky vyhnulo.

Argumenty pro

Jde tady přece o ochranu zdraví před nemocemi, které neumíme obvykle jinak léčit, případně před nemocemi, které mají příliš vysokou úmrtnost. Pokud jsme se propracovali ze stavu, kdy byly děti ohroženy na životě, a jen málokteré se dožilo dospělosti do stavu, kdy je velmi nesamozřejmé, že by dítě zemřelo, vděčíme za to také očkování. Očkování napodobuje a je založeno na přirozené reakci imunitního systému. Po setkání s mikrobiálním nepřítelem se vytvářejí protilátky, které v těle přetrvávají buď celý život, nebo pár let.

Celé znění článku čtěte: http://styl.instory.cz/973-ockovat-nebo-neockovat.html

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS