Zobrazit menuSkrýt menu

Nový výzkum: děti by chtěly mladší rodiče - nejmíň o šest let

Publikováno: 7. 9. 2015, aktualizováno: 7. 9. 2015 | Zdroj: lidovky.cz

Čeští vědci zaujali svět unikátním výzkumem, který se týká možností takzvaného umělého oplodnění a s tím souvisejícího problému stále starších rodičů.

Na názor, kolik roků by měl mít ideální táta a máma, se badatelé neptali dospělých, ale samotných dětí. Ty si přejí, aby jejich rodiče byli podstatně mladší. A mají pro to velmi rozumné důvody.

Žádný jiný porod nevyvolal v sousedním Rakousku už dlouho takovou pozornost, jako když letos v únoru přivedla na klinice v dolnorakouském Welsu šedesátiletá matka na svět zdravá dvojčata. Jednalo se totiž o­ nejstarší matku, která kdy porodila na rakouském území. Ženě, původem kosovské Albánce, bylo v době porodu 60 let, jejímu muži a otci dvojčat ještě o­tři roky více. Protože rakouské zákony neumožňují umělé oplodnění ženám nad 46, pár podstoupil celou proceduru v nejmenované zahraniční zemi. Stejně jako v­roce 2012, kdy se páru narodila zdravá holčička. Letos k ní přibyli ještě dva chlapci, pojmenovaní Eldion a Elmedin. Radost otce neznala mezí.

 

Celé znění najdete na http://relax.lidovky.cz/novy-vyzkum-deti-by-chtely-mladsi-rodice-nejmin-o-sest-let-pnf-/veda.aspx?c=A150905_104028_ln_veda_ELE.

> další zprávy z médií

 

 

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS