Zobrazit menuSkrýt menu

Jak pomoci dítěti, kterému rostou zoubky

Publikováno: 18. 12. 2017, aktualizováno: 18. 12. 2017 | Zdroj: www.bety.cz

Děti se často cítí velmi nepohodlně, pokud se jim prořezávají zuby. Mohou být rozrušené, často mají tendenci kousat, nechtějí jíst a spát. Jak jim ulevit?

Je snadné dojít do lékárny pro ústní gel, který odstraňuje bolest způsobenou prořezáváním zoubků. Jenže co když je všude zavřeno, nebo neuznáváte kupované prostředky s nejasným složením? Pokud i vaše ratolest právě teď trpí, vyzkoušejte několik domácích prostředků.

Posilujte imunitní systém

Někteří rodiče si všímají, že když jejich dětem rostou zuby, mají tendenci vykazovat symptomy nachlazení nebo horečky. Přestože stále probíhají debaty na téma zda a jakým způsobem proti něčemu takovému bojovat, lékaři se shodují v jednom. Prvotně je důležité posílit imunitní systém vašeho dítěte.

Začněte tím, že své ratolesti dopřejete každodenní dávku slunečního svitu, který způsobuje produkci vitaminu D. Zároveň jej zásobte vitaminem C, třeba formou dobrého sirupu. Také je velmi vhodné užívat probiotika stabilizující střevní flóru.

Použijte kousátka

Rozličná barevná kousátka jsou skvělou pomůckou pro děti, které zažívají nepohodlí z důvodu rostoucích zubů. Vybrat si můžete z dřevěných, silikonových, nebo těch, které jsou vyplněny gelem či kapalinou, která se chladí v ledničce. Za nějakou stokorunu seženete i masážní kousátko s 3D texturami, které uvolňuje a stimuluje zanícené dětské dásně.

Celý článek najdete na

https://www.bety.cz/deti-a-rodina/clanky/24372/Jak-pomoci-diteti-kteremu-rostou-zoubky?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

další zprávy z médií

Nahoru

Facebook Šance Dětem YouTube SanceDetem RSS RSS