Zobrazit menuSkrýt menu

Videorozhovory

O tématech měsíce si nemusíte jen číst. Průběžně pro vás připravujeme i videopříspěvky a videorozhovory. Podívejte se blíže na problematiku, která vás zajímá. Na videokanálu portálu SanceDetem.cz na youtube.com poté můžete zhlédnout i další videa (například z odborných konferencí, akcí apod.).

 • Videookénko s psychiatrem Janem Cimickým: Týrání dětí může mít řadu podob…

  Videookénko s psychiatrem Janem Cimickým: Týrání dětí může mít řadu podob…

  Statistiky uvádějí, že v České republice může být týráno až čtyřicet tisíc dětí. Jedná se o stav, který je obvykle skrytý a obtížně se odhaluje a dítě samo takovou situaci nedokáže zvládat, připadá si opuštěné a bezmocné a není schopno se samo dovolat pomoci. Co je dobré vědět?

 • S psychiatrem Radkinem Honzákem o 'pronájmech dělohy' aneb: Děloha není futrál na dítě

  S psychiatrem Radkinem Honzákem o 'pronájmech dělohy' aneb: Děloha není futrál na dítě

  Touha po dítěti není vždy každému vyslyšena. Na řadu pak přichází možné i nemožné snahy párů, které dítě chtějí, aby osud zvrátily. Mezi ně patří i kontroverzní takzvané pronájmy dělohy. Kontroverzní proto, že jakkoli získal tento postup své fanoušky, má i silnou armádu odpůrců. Šance Dětem na toto téma vyzpovídala psychiatra Radkina Honzáka.

 • Asistovaná reprodukce, zázrak vědy, který pomáhá zrození nového života

  Asistovaná reprodukce, zázrak vědy, který pomáhá zrození nového života

  V současné době trpí neplodností (sterilitou) v naší společnosti zhruba patnáct procent párů. Předpokládá se, že toto procento bude nadále stoupat. Proč tomu tak je? A co s tím? Hledáte-li odpovědi na tyto otázky, pak je rozhovor s MUDr. Monikou Polákovou s Centra asistované reprodukce určen právě vám.

 • S psychologem o touze dětí mít doma zvířátko

  S psychologem o touze dětí mít doma zvířátko

  Děti a zvířata k sobě mohou mít blízko a jejich soužití může přinést řadu kladů. Má však i svá úskalí, o kterých je třeba přemýšlet dříve, než dítěti splníme přání a zvíře mu domů pořídíme. Mimo jiné například i to, že soužití se zvířetem s sebou dříve či později může přinést pro dítě bolestnou konfrontaci s jeho umíráním. Více v rozhovoru s psychologem Mgr. Josefem Smržem.

 • Okénko odborníka na téma: Skolioza a vadné držení těla

  Okénko odborníka na téma: Skolioza a vadné držení těla

  Víte, co si představit pod pojmem skolióza? Jde o vybočení páteře ve frontální rovině, do strany. Dělíme ji podle stupně zakřivení a dále podle příčiny vzniku. Častěji jsou postiženy dívky, nejvíce ve věku kolem deseti až patnácti let, přičemž horní věková hranice ohraničuje dobu, kdy už by se skolióza neměla dále výrazněji zhoršovat. Blíže v našem videookénku odborníka – ortopeda Jana Novotného.

 • O nutnosti doteků a sociální interakci s blízkou osobou pro život všech dětí. I těch odložených.

  O nutnosti doteků a sociální interakci s blízkou osobou pro život všech dětí. I těch odložených.

  V letech 1965 až 1993 se v Československu uskutečnil dlouhodobý výzkum zaměřený na děti žijící v dětských domovech. Vedl ho profesor Zdeněk Matějček a docent Zdeněk Dytrych. Ukázalo se, jak se případný nedostatek lásky v dětství podepisuje na lidské bytosti i v dospělém věku. Je tak i díky tomu víc než zřejmé, že sociální interakce, vztah matka a dítě či otec a dítě, je pro lidské potomky nesmírně důležitá. Více v rozhovoru pro Šanci Dětem MUDr. Milena Dokoupilová.

 • Jak na situaci, ve které dítě odmítá styk s druhým rodičem

  Jak na situaci, ve které dítě odmítá styk s druhým rodičem

  Pravdou je, že dítě má právo na kontakt s druhým rodičem a rodič má právo se s dítětem stýkat. Jenomže právo a povinnost, stejně jako touha to právo naplnit, nejde vždy ruku v ruce. Co dělat, když dítě kontakt s druhým rodičem odmítá?Jaká z touho plynou rizika?

 • S psycholožkou Mgr. Janou Víchovou o umírání dětí. Ale tak trochu jinak…

  S psycholožkou Mgr. Janou Víchovou o umírání dětí. Ale tak trochu jinak…

  Celý rozhovor s psycholožkou Mgr. Janou Víchovou naleznete na https://youtu.be/ih1tky2SRNw.

 • Nebojme se mluvit o dětské paliativní péči

  Nebojme se mluvit o dětské paliativní péči

  Rozhovor se specialistkou na dětskou paliativní péči Mgr. Janou Víchovou o tom, co bychom měli vědět o umírání.

 • Nebojme se plavání

  Nebojme se plavání

  Prospěšnost plavání pro zdraví je nesporná. Podporuje pohybové schopnosti vytrvalostního charakteru, takže se hodí jak pro děti, tak i pro starší a pokročilé. Nepřekonatelné je jako rehabilitace a léčba bolavých zad. Vzdávat se ho není nutné, jak uvidíte i na videu Šance Dětem, ani když si zrovna rodina nestojí dobře finančně. Řešení totiž existuje hned několik.

Předchozí 1 2 3 7 8 9

Nahoru

Přihlaste se k odběru newsletteru Šance Dětem

*) Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

Facebook Šance Dětem Twitter @sancedetem Google+ +SanceDetem YouTube SanceDetem RSS RSS